עיני וחבריו בהסתדרות יכולים לזקוף לחובתם את תופעת עובדי הקבלן. לאחר שהגזימו במשך שנים בהטבות שסחטו הוא וחבריו בוועדים הגדולים (נמלים, חברת חשמל), על חשבון משלמי המיסים-אלה האזרחים שלא זכו ל"עבודה ממשלתית", שם כולל לעבודה נוחה בתנאים מצויינים ותנאי פנסיה מוטרפים. האוצר החליט להפסיק את החגיגה

כלים

הוא הקים את חלופת חברות הבת-הקבלניות כדי לא לחיות תחת איומים תמידיים עיני וחבריו עסקני ההסתדרות. כעת ההסתדרות רוצה להחזיר את המשוכות לידיה.

לפני שהצבור מתגייס להחזיר את המושכות לידיה כדאי שיילך למשרדי הממשלה לראות את האבטלה הסמויה.

משרדים ריקים. תשובות לפניות הצבור -אחרי חודש. שיחות שטלפון שמגיעות לתאים קוליים. איפה הם הפקידים לכל הרוחות, כשצריך אותם?!

לאחרונה גם אי אפשר להגיע באופן אישי –יען השומר בכניסה יחסום את האזרח מלהיכנס שמה ויבקשך לקבוע פגישה מראש. אלא שאז תגיע לתא הקולי האמור. מוסר עבודה ?

מנהלים שניסו לייעל מתלוננים: עובד מדינה הוא כמו מסמר בלי ראש.לא ניתן להעבירו מתפקיד לתפקיד, שלא לדבר ממשרד למשרד. הבוסים הם הוועדים ובתי הדין לעבודה. תנאי הקבלה למשרות הנחשקות ברשות שדות התעופה וחברת החשמל , בשיטת "חבר מביא חבר" ונפוטיזם.

במשפחות מסוימות לא צריכים לעשות יותר כינוסי קרובים יען הם עובדים יחד כל ימות השנה.

ועדיין לא דיברנו על תעשיית הנופשונים, "השתלמויות " שעיקר עניינם בילוי בברכה ומשם לבופטים העמוסים במלונות חמישה כוכבים?!

במגרש חניה ממשלתי אני שומע שני נהגי בוסים ממתינים ודנים ביניהם ארוכות על הבדלי המלונות באילת ונפלאותיהם לקראת "נופש ההשתלמות" שלהם. תסבירו לי מה הם עומדים ללמוד שם בהשתלמות? איך לעקוף את מס הכנסה-בהטבות מס סמויות?!

חבר ועד מסביר לי שהוא 5 פעמים בשנה בבתי מלון במסגרת חברותו בוועד. "אנחנו הולכים לבדוק את בתי המלון,בשביל העובדים שלנו", חייך והניף אגודל נצחון, ה'היסתדותניק' וסיפר כיצד חברי הועד משמשים אורחי הכבוד בנופשונים . עסוקים בעשיית נפשות לקראת הבחירות לוועד עם טפיחות שכם של "סידרנו לכם" ונאומי נצחון של היו"ר וסגניו.

עכשיו ברור לכם מדוע עיני, צריך עוד עובדים בממלכתו הממשלתית ובעיריות ? עוד עובדים, עוד נפח שובתים בשביתות הבאות. הכל על חשבוננו משלם המיסים.

טוב עשו שומרי הקופה הצבורית שמונעים את הגדלת התקנים .מה הם רוצים בהסתדרות, עוד "עובדי חינם"?

תאמרו ומה אשמים עובדי הקבלן המסכנים?!  עבודה בעיניים!

שעיני וחבריו לא יעבדו עליכם - עלינו: חוץ מהמנקות אותן מביאים כדוגמא, רובם זוכים לתנאים הקבועים בחוק.

"עובדי הקבלן", ברובם הם "בעלי זכויות " כמונו-כמוכם, העובדים במשק הפרטי. מעסיקיהם מחויבים בתנאיהם בדיוק כפי שכל אזרח ממוצע מקבל במקום עבודתו.

נכון הם אינם מקבלים את כל ההטבות החריגות שההסתדרות השיגה לעובדי המדינה. וטוב שכך. כך אזרחי המדינה ידרשו לשלם פחות מיסים. ועיני ימצא פרנסה אחרת, הוא וחבריו העסקנים.

הכותב הוא סא"ל (מיל') מאיר אינדור, חבר הנהלת ארגון נפגעי הטרור אלמגור

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS