סקר חדש של גיאוקרטוגרפיה: רגיעה באפקט לפיד, הצטרפות שליט לא משפיעה על העבודה. מהסקר עולה כי מי שהיו המפסידים הגדולים בסיקרי השבוע שעבר מכניסתו של לפיד למשחק (הליכוד, קדימה, עבודה וגם ליברמן - ישראל ביתנו), שבים ומקבלים חלק מהמנדטים חזר

'אפקט לפיד', אשר הגיע לשיא של 20 מנדטים, על פי סקרי גיאוקרטוגרפיה, בשבועיים האחרונים, לקראת ההכרזה ומיד אחריה, נרגע מעט השבוע ועומד על 13 מנדטים בלבד - לא מעט גם כך, כך עולה מסקר שערך היום פרופ' אבי דגני, נשיא קבוצת גיאוקרטוגרפיה.

מהסקר עולה כי מי שהיו המפסידים הגדולים בסיקרי השבוע שעבר מכניסתו של לפיד למשחק (הליכוד, קדימה, עבודה וגם ליברמן – ישראל ביתנו), שבים ומקבלים חלק מהמנדטים חזרה. כמו-כן, לא נראה שהצטרפותו של נועם שליט ל'עבודה' מייצרת עד כה תועלת או נזק למפלגה.

"ירידת לפיד יש בה משהו טבעי - אחרי התרגשות גדולה, באה רגיעה, ואולי יש בה כבר השפעה אמיתית של חלק מהתגובות השליליות, ואולי פיחות מהיר בהתלהבות של חלק מהמצביעים הפוטנציאליים מראשית ההצגה היותר פומבית של רעיונותיו מאז ההכרזה, שהרי לא כולם קראו את מאמריו ב'ידיעות אחרונות'. ימים יגידו", מסכם פרופ' דגני.