היום התראיין שר החינוך גדעון סער למהדורה המרכזית עם מרדכי לביא ברדיו קול חי והתייחס לקמפיין ההסתה, המתנהל לטענתו נגדו סביב סוגיית החינוך החרדי: "יש דברים שפשוט קשה לי מאוד להבין...מדוע מתנהל קמפיין של הסתה? "

שר החינוך, גדעון סער, מביע תמיהה נוכח קמפיין ההסתה, המתנהל לטענתו נגדו סביב סוגיית החינוך החרדי. בראיון למהדורה המרכזית עם מרדכי לביא ברדיו קול חי, לראשונה מאז התפוצצה הפרשה, אמר סער: "יש דברים שפשוט קשה לי מאוד להבין- למי יש עניין ללבות מלחמה, מדוע מתנהל קמפיין של הסתה ומי עומד מאחורי זה בעצם. סיעת יהדות התורה, אחרי שראיתי אותה ביום ראשון בשבוע שעבר, מבקשת לראות אותי פעם נוספת ביום רביעי כדי לדון על הדברים בדיאלוג שהיה רציני ומצוין על פי הרגשתי לפחות, ואני אומר 'בסדר גמור, אני בא' ומדברים שעות ארוכות...אז אני ממש לא מצליח להבין את העניין הזה".

שר החינוך אמר עוד: "אני מכבד את גדולי התורה ולא מתווכח עמם. אם יבואו ויאמרו לי: "עזוב אותנו, אנחנו יודעים מה טובתנו ולא צריכים את עזרתך", אכבד את העמדה הזו, אך צריך לדעת שיש לה משמעות".

"לא מוכן להיות במצב שיגידו לי 'יש לנו צרה במקום מסויים, תעזור לנו בנקודה הספציפית הזו לפי תביעותינו ודרישותינו' ובמקום אחר יגידו 'סליחה, פה אנחנו לא רוצים את הדרך הזו'. כולם מבינים שהגענו לרגע האמת ואני מוכן ללכת למהלך כולל ורחב שמבין את הדרישות של הציבור החרדי ולהתייצב בפני הכנסת, הממשלה ובית המשפט העליון ולהגיד 'זה ההסדר שנכון להגיע אליו, כל דבר אחר לא יצלח'. אבל בשביל זה אני צריך שותפים", אמר שר החינוך שהוסיף כי לא יהיה מוכן לקבל בשום אופן אי עמידה בהצהרות שניתנו בעבר, אפליה או התנערות מחובה שקיימת בדין, כדוגמת השתתפות במבחני המיצ"ב.