במסגרת פורום סגני ראשי ערים המתקיים בימים אלו בירושלים, הודיע שר החינוך ח"כ גדעון סער כי החל מהשבוע יקיים ביקורי פתע בבתי הספר. השר גילה כי התחיל את המהלך בביקור ביום ראשון האחרון בלוד: " התחלתי ביקורי פתע. אני מגיע לבית ספר, בא, נכנס ורואה בדיוק מה הדברים".

DSC_0390

שר החינוך ח"כ גדעון סער דיבר היום בפורום סגני ראשי ערים המתקיים בימים אלו בירושלים. בנאומו על מערכת החינוך התייחס לשיטה חדשה שאימץ על מנת לבחון את מערכת החינוך מקרוב: ביקורי פתע בבתי הספר.

"התחלתי ביקורי פתע בבתי הספר", אמר השר והוסיף : "אני מגיע לבית ספר, בא נכנס לשירותים ורואה בדיוק מה הדברים. אם אני רוצה לראות שיעור בכיתה ד', אני נכנס לכיתה ד'. אי אפשר להכין אף אחד".

לדברי השר, בביקורים הרשמיים מציגים לו תמונת מצב אידיאלית שלא משקפת את המציאות בשטח: "מה אני גיליתי? אני בא לרשות מקומית, לוקחים אותי לבתי ספר הכי טובים. אם לוקחים אותי לבית ספר בלוד לוקחים אותי לעלי מדעים. רבותי, אם אני הולך רק לבתי ספר טובים אני לא מקבל תמונה. אז עכשיו אני התחלתי את זה בלוד. כל שבוע בית ספר אחר. מעכשיו כבר כל המנהלות בשער".

השר גדעון סער דיבר מול מאתיים סגני ראשי ערים וענה לשאלותיהם בנושא מערכת החינוך. בנוסף, השר קיבל ממר אורי בוסקילה-יו"ר פורום סגני ראשי ערים וסגן ראש עיריית בת-ים ומשלמה בוחבוט יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל אות הוקרה על פעילותו בקרב השלטון המקומי.

פורום הסגנים ומ"מ ראשי רשויות מקומיות פועל כיום כחלק אינטגראלי של מרכז השלטון המקומי. הפורום הוקם לפני כ – 10 שנים במסגרת ופועל למען שמירה ושיפור מעמדם של סגני ראשי הערים וממלאי המקום וחתירה לייעול עבודתם.

השנה, במסגרת כנס פורום הסגנים, יוקדש מושב מיוחד שיעסוק במצב מערך הכיבוי בישראל. בנוסף, חברי הפורום ידונו בנושאי חינוך, החברה הערבית בישראל, יחסי שלטון מקומי ועוד.

אורי בוסקילה, יו"ר פורום סגני וממלאי מקום ראשי ערים וסגן ומ"מ מקום ראש עיריית בת ים: "אנו רואים חשיבות עליונה בהתמקצעותם של הסגנים. הפורום יוזם ומארגן מידי שנה שורה של השתלמויות בנושאים שונים ומגוונים, זאת על מנת לתת בידם של הסגנים כלים מקצועיים שישמשו אותם במסגרת עבודתם. הכנס השנתי מהווה אירוע שיא בו ראשי המדינה מתייצבים בכדי להביע את הערכתם והוקרתם לסגנים הממלאים תפקיד חיוני ברשויות המקומיות."