חילופי דברים קשים התקיימו בועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת, בראשות ח"כ חיים כץ, שקיימה דיון מיוחד על הערכות משרדי הממשלה לשילובם של מקבלי הבטחת הכנסה בעקבות ביטול תוכנית אורות לתעסוקה . חברי הועדה קראו לממשלה לקבוע לאלתר תקופת מעבר בה ישמרו השירותים תומכי עבודה שנתנו במסגרת התוכנית "אורות לתעסוקה" ע"מ למנוע כל פגיעה במשתתפי התוכנית ששולבו בעבודה באמצעות שירותים אלו

חברי הועדה קוראים לממשלה לצאת בתוכנית כוללת חדשה לשילובם של מקבלי הבטחת הכנסה בשוק העבודה באמצעות שרות התעסוקה תוך העמדת תקציבים הולמים לטובת שירות התעסוקה .

יו"ר הועדה ח"כ חיים כץ פתח את הדיון ואמר: "לא צריך חברות פרטיות כמתווכים שיכניסו מקבלי הבטחת הכנסה למעגל העבודה. האוצר הקציב מיליארד וחצי ₪ לטובת תוכנית ויסקונסין. להערכתנו, במידה וחצי מהסכום יועבר לשרות התעסוקה הוא יידע לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.האוצר שווי בקונספציה של הפרטה ובדרך שכחו את האזרח שבמצוקה."

יור הועדה פנה לעובדי שרות התעסוקה ואמר : "אתם נקראים לדגל! . אתם במבחן אמת. אומרים עליכם שאתם לא טובים ולא ראויים אז תוכיחו למלעיזים שהם טועים "

מנכ"ל שירות התעסוקה יוסי פרחי אמר : "אני מודה לועדת העבודה על האמון שהיא מפגינה בשרות התעסוקה. סיימנו את שנת 09 עם למעלה מ 145 אלף השמות וזה מצביע יותר מכל על היכולות שלנו ועל המוטיבציה של העובדים .שרות התעסוקה יודע לקלוט את העובדים שמתפנים מתוכנית ויסקונסין . נקלוט אותם באהבה גדולה מאוד . נעזור להם להשתלב בעבודה."

פרחי פנה לאוצר ואמר: "המטופלים של תוכנית ויסקונסין חייבים להמשיך ולקבל את ההטבות שקיבלו עד כה לפחות בשנה הקרובה. ביום א' הקרוב נציג בפני שר התמ"ת תוכנית כוללת לטיפול במקבלי הבטחת הכנסה "

סגן הממונה על התקציבים באוצר ,משה בר סימנטוב אמר : "צריכים להחליט מה עושים בטווח הארוך לפני שאנו מחליטים מה לעשות בטווח הקצר. נכין תוכנית לאומית שתמנע ניצול לרעה של אנשים שמסרבים לצאת ולעבוד. לא נשלם את ההטבות הנלוות כי אין לנו אפשרות לספק את השירותים שסיפקנו עד אז."

ח"כ חיים כץ ענה בתגובה : "ההטבות הוסדרו בנהלים לא בחקיקה לכן אין הגיון בדבריך. אני מבין שאתם רוצים להעניש אותנו על ההחלטה שקיבלנו . בסדר גמור. אבל מדוע על חשבון האוכלוסייה הכי חלשה בישראל "?

בר סימנטוב הגיב : "הממשלה לא יכולה לספק את השירותים שניתנו כי הפלטפורמה הלכה מהעולם."

ח"כ אילן גילאון התפרץ: "אתם רמאים ושקרנים הקמפיין שלכם נועד להעניש !

ח"כ שלי יחימוביץ : "תוך שעתיים של עבודה מאומצת נמציא לך פלטפורמה חדשה . אתם עושים דה לגיטימציה להחלטה להפסיק את התוכנית . הקמפיין שלכם זדוני וציני שנובע מתסכול אישי . אתם חוברים לחברות הפרטיות בקמפיין ציבורי מתוזמן . מה אתם מתכוונים לעשות עם כל כך הרבה כסף שנשאר ? אין שום בעיה לייצר פלטפורמה חדשה . "

ח"כ אילן גילאון : "מדוע אתם לא יודעים לעבוד בלי מתווכים שגוזרים קופון ? נפל דבר בישראל . פעם ראשונה מזה שנים שוועדה קיבלה כיוון הפוך מהפרטה. קבענו עיקרון שונה . אני גאה להיות חבר ועדת העבודה של הכנסת ."

ח"כ אורלי לוי סיכמה :" יש להעניק לשרות התעסוקה את הכלים שהענקתם לחברות הפרטיות והכול יבוא על מקומו בשלום" .