המשנה לרה"מ, סילבן שלום: נרחיב את פרויקט "סיסמה לכל תלמיד", המביא לצמצום פערי החינוך בין מרכז ופריפריה ומכין את התלמידים להתמודד עם העולם הטכנולוגי המתקדם"

ראש עיריית טירת הכרמל, אריה טל, אירח היום, יום שלישי, 20/12, את המשנה לרה"מ והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, מייסד ויו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", אודי אנג'ל, יו"ר בז"ן, יוסי רוזן, ומנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", הגב' מגי אסייג, לסיור בבית הספר היסודי דגניה בעיר, בו פועל מיזם "סיסמה לכל תלמיד".

האורחים לקחו חלק פעיל בשיעורים מתוקשבים, שהועברו באמצעות פורטל "סיסמה לכל תלמיד" על גבי לוח חכם. פורום הבכירים השתתף גם בפאנל עם מורות בית הספר, והדליק נר ראשון של חנוכה בטקס בהשתתפות תלמידי בית הספר.

תלמידי כיתות ד' העבירו שיעור מדעים בנושא משמעות אסון הכרמל לקיימות באזור, ובהמשך היום צירפו לביקור גם את תלמידיהם בני הדור השלישי, אותם הם מלמדים טכנולוגיה במסגרת פרויקט הקשר הרב דורי.

במהלך הביקור, הודה צוות המורים של בית הספר, לפורום הבכירים, על תרומתם, שהביאה למהפכה טכנולוגית בשיטות ההוראה בבית הספר. היום, הם אומרים, אנו יוצרים מאגר תכנים חינוכי מתוקשב, אליו יכול כל תלמיד לגשת בקלות.

השר סילבן שלום אמר במהלך הביקור: "כל הילדים נולדו שווים ועלינו מוטלת האחריות להעניק להם את הכלים כדי להתקדם ולהצליח בחיים. נרחיב את מספר בתי הספר בהם פועל המיזם כחלק מהפעולות שאנו עושים על מנת לצמצם את פערי החינוך בין מרכז ופריפריה. מיזם סיסמא לכל תלמיד מעניק לתלמידים כרטיס כניסה לעולם טכנולוגי מתקדם ומחבר את התלמידים, המורים וההורים לפורטל כיתתי ובית ספרי אליו יש גישה גם מחוץ לכותלי בית הספר. אני שמח על שיתוף הפעולה בין כל הגורמים. יחד נמשיך לפעול לחיזוק מערכת החינוך בפריפריה.

אריה טל, ראש עיריית טירת כרמל אמר: "לפני שבועות אחדים פורסם בתקשורת הארצית שטירת כרמל ניצבת במקום הראשון בארץ בהשקעה בחינוך פר תלמיד. אנו רואים את ההשקעה בכל מקום, והיום, כאן, במרכז התקשוב בבי"ס דגניה. אני מאמין כי בזכות השקעה זו, הנוער הנפלא שלנו יביא את התוצאות וימשיך ברף העלייה, הן באחוזי ההצלחה בבגרות והן באחוזי הגיוס לצה"ל".

מגי אסייג, מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד": "בית הספר דגניה הוא אחד מספינות הדגל של מיזם סיסמה לכל תלמיד, אשר מוביל בחמש השנים בהם הוא נמצא במיזם, מהפכה טכנולוגית-חינוכית, במסגרתה הוא הפך לאחד מבין עשרה בתי ספר מדגימים במדינה. בעזרת ליווי צמוד של צוות המיזם, השכילו המורים להוביל את החינוך המתוקשב ולשלב את פרויקט התקשוב הלאומי של משרד החינוך, למחוזות פדגוגיים- תקשוביים איכותיים".

סיסמה לכל תלמיד - רקע

סיסמה לכל תלמיד מהווה רשת חברתית לימודית, המחברת בין שלושת גורמי ההוראה המרכזיים: מורים, תלמידים והורים. המיזם פועל על בסיס פלטפורמה (רשת ענן) המאפשרת תקשורת עדכנית, מידית, ונוחה בין המורים לתלמידים, ומעודדת ביטוי עצמי ויצירתיות הן בקרב המורים והן בקרב התלמידים.

אל פורטל סיסמה לכל תלמיד ניתן לגשת מכל מחשב המחובר לאינטרנט. ייחודיות המיזם, נמצאת בתהליכי ההטמעה האישיים שמוענקים לכל בית ספר, ולצוות ההוראה המשתתף בפרויקט: המורים לומדים לבנות שיעורים מתוקשבים, ולהשתמש בכלי המחשב הבסיסיים, כשיפור הקשר עם התלמיד, ויכולים ללמד את התוכן בצורה עדכנית, אינטראקטיבית וחווייתית הרבה יותר.

ההטמעה, ושעות החניכה הפרטניות לכל בית ספר, הם אלו שסייעו להצלחת הפרויקט, והובילו את הביקוש העצום להשתתפות בו. המיזם ממומן במלואו מתרומות של החברה לישראל בשיתוף קבוצת עופר, בזן ובנק הפועלים, ובשיתוף פעולה עם המשרד לפיתוח הנגב והגליל.