המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל ולשיתוף פעולה אזורי, השר סילבן שלום, סייר היום (א') בגוש עציון. ונפגש עם ראש המועצה שאול גולדשטיין. במהלך הסיור ביקר השר בסניף המקומי של רשת "רמי לוי" ואף נפגש עם הבעלים רמי לוי, תצפת על אזור בת עין, וערך היכרות עם מוכתר הכפר ח'רבת זכריה, המקיים עם ראש המועצה יחסים מצוינים של שיתוף פעולה אזורי. לאחר מכן פנה השר לישיבת "מקור חיים" שבכפר עציון, שם השתתף בטקס סיום הש"ס של אחד מהתלמידים.

DSCF5264במהלך הסיור אמר השר כי "במשך שנים הטילו את האחריות על חוסר היציבות במזרח התיכון – על מדינת ישראל, זאת בעקבות הסכסוך המתמשך עם הפלסטינים. התהליכים שאנו עדים להם היום במדינות שונות כמו לבנון, מצרים וטוניס, מעידים כי מדובר באמירות ללא בסיס. חוסר היציבות האזורית סביבנו מוכיח שוב כי על מדינת ישראל לדאוג לביטחונה ולהסדרי ביטחון איתנים ויציבים, על מנת שבכל עת ובכל מצב נוכל להבטיח את בטחון אזרחי ישראל".

לאחר שסיירו ברשת רמי לוי ונחשפו לשיתוף הפעולה בין מתנחלים לפלסטינים, אמר ראש המועצה שאול גולדשטיין כי דווקא בגוש עציון ניתן לגלות יציבות ושיתוף פעולה אזורי, המבוססים על חיים משותפים לאורך שנים.

"גוש עציון שמח להוות גשר בין יהודים לערבים", הוסיף ראש המועצה, "וזאת מתוך חיבור עמוק לאדמה שלנו, שנקנתה בדמים מרובים לאורך אלפי שנות היסטוריה. דווקא החיבור לאדמתנו - ולא ההתנתקות ממנה – הוא זה שמאפשר יציבות אזורית".