בעקבות מבצע 'עמוד ענן' והאירועים בדרום, סטודנטים במרכז האוניברסיטאיאריאל בשומרון הקימו חמ"ל הסברה למען ישראלסטודנטים מהמרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון פתחו ביוזמתם חמ"ל, אשר ירכז וינהל הפצת תמונות ועדויות של תושבי הדרום. הסטודנטים מבית הספר לתקשורת והמכון לקר המזרח התיכון בשיתוף אגודת הסטודנטים, מרכזים ומפיצים חומרים חיים מהשטח שנשלחו על ידי תושבי הדרום וקרוביהם בזמן אמת. אלו, יכולים בעזרת החשיפה להתרחשויות השונות לסייע ביצירת סיקור אובייקטיבי של המצב הביטחוני בדרום ושל התחושות שחווים אזרחי ישראל הנמצאים תחת מתקפה בלתי פוסקת.התמונות יופצו לסוכנויות ידיעות וארגונים שונים, מערכות תקשורת וישירות למובילי דעת קהל ברחבי העולם ועשויות להטות את הכף לטובת ההסברה הישראלית. ההתמודדות היומיומית שחווים תושבי הדרום מזה זמן רב ומבצע עמוד ענן שהחל אתמול (רביעי), "גייסו" לא רק את ליבם של רבים מתושבי ישראל והעולם להזדהות עם האזרחים בדרום הארץ. כמוהם, גם הסטודנטים החשים שברצונם להיות חלק פעיל מהמערכה ומההסברה, מקבלים הזדמנות פז לתרום את חלקם בצורה ייחודית להסברה של מדינת ישראל מול העולם ומובילי דעת קהל שחלקם אינם תומכים במהלכים שמבצעת ישראל.

כל המעוניין לסייע בקידום ההסברה הישראלית יכול להעלות תמונות למאגר ולהפיצם, דרך מערכת הסטוד.נט של המרכז האוניברסיטאי בFacebook: http://bit.ly/Ariel_Supporting_Thesouthאו בקישור הבא: http://bit.ly/Ariel_Supporting_thes_south_siteבנוסף, המרכז האוניברסיטאי ואגודת הסטודנטים באריאל מזמינים את תושבי הדרום לבוא להתארח במעונות, בכפרי הסטודנטים, בדירות הסטודנטים בעיר ובדירות של עובדי המרכז ותושבי האזור, למשך תקופת הלחימה.

 יצוין גם כי סטודנטים תושבי איזור העימות שאינם יכולים להגיע לבחינות יהיו זכאים למועדי בחינה נוספים. סטודנטים היוצאים למילואים יהיו זכאים לקבלת הטבות שונות ביניהן זכאות למועדי בחינות נוספים, סיוע על ידי חונכות להשלמת פערי הלימוד, אפשרות לקורס חוזר ללא תשלום נוסף והשאלת מחשב נייד כולל חבילת גלישה לתקופת השירות.

כלים