"חוק גלעד שליט", הצעת החוק של ח"כ דני דנון (ליכוד) המציעה לשנות את תנאי המאסר של אסירי החמאס וזאת כל עוד חמאס מחזיקים בגלעד שליט, תעלה לאישור ועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב (9.5.10), לאחר שגובשו הסכמות עם לשכת ראש הממשלה ומשרדי הממשלה הרלוונטיים

הצעת החוק כבר עלתה בעבר לועדת השרים לענייני חקיקה, אך בעקבות בקשת ראש הממשלה וגורמים אשר עסקו במשא ומתן בעסקת שליט, ועדת השרים לא דנה בהצעה, בטענה שזה עתיד לפגוע במשא ומתן. כיום טוען יוזם החוק, ח"כ דנון, כי מתגבשת תמיכה בהצעה מגורמים אשר עוסקים במשא ומתן לשחרורו של גלעד שליט.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "הצעת חוק זו באה לתקן את מצב האבסורד לפיו ארגוני טרור החוטפים אזרחים ישראלים כקלפי מיקוח, מונעים מהם ביקורים באופן גורף, ואילו חברים בארגוני טרור אלו היושבים במאסר בישראל, רשאים לקבל מבקרים. התיקון לחוק ימנע את אותם ביקורים, מלבד ביקור עורך דין כחוק וכן ביקור של ארגון הצלב האדום הבינלאומי פעם בשלושה חודשים.

ח"כ דני דנון אמר היום: "החמאס מדבר בשפת המזרח התיכון ואנחנו מדברים בשפה האירופאית. לא ייתכן שמחבלים יושבים בכלא הישראלי – מקבלים תנאי VIP וגלעד שליט מקבל תנאים של חיות. כולי תקווה כי הצעת החוק תייצר לחץ בחמאס, כאשר הם יודעים שכל התמהמהות במו"מ תמשיך את סבל המחבלים שיושבים בבתי הכלא בישראל."

וח"כ אריה אלדד אמר בעקבות החלטת רוה"מ לשקול החמרת תנאי האסירים:"רק ההססנות של רוה"מ שהיו מלווים בנאיביות שלו שאפשר לדבר עם החמאס בלי להפעיל עליהם הרבה כח יוכלו להניע אותם לעסקה. לו היה מבין זאת לפני 6 חודשים לא היה מתנגד להצ"ח שלי הקובעת כי אסירים של ארגון טרור המחזיק בידו שבוי ישראלי ואינו מאפשר לו ביקורים של נציגי הצלב האדום לא יזכו לביקורי משפחות בכלא ישראל."