בשיחה שנערכה היום בין ראש הממשלה נתניהו, מנכ"ל משרדו אייל גבאי וסגן השר לפיתוח הנגב והגליל ח"כ איוב קרא בנושא הנחת צינור הגז על קרקעות הדרוזים בצפון, הוחלט לקדם פגישת הדברות בין הצדדים המעורבים במטרה לפתור את הסוגיה הרגישה

בשיחה, העלה סגן השר בפני ראש הממשלה את הנסיבות שהובילו למחאת הדרוזים אתמול וביקש כי הממשלה תוציא אל הפועל בהקדם את ההסכם שעליו חתמה עם הדרוזים תושבי האזור, כדי לאפשר ההתקדמות בפרויקט הגז, רכבת העמק וכביש 6. סגן השר הוסיף, כי הדרוזים הלינו בפניו כי איש לא ישב איתם מאז חתימת ההסכם במטרה לקדמו.

כאמור חברת הגז הקפיאה אמש את העבודות על האדמות הפרטיות ששייכות לבעלי הקרקעות הדרוזים, במטרה לקיים מו"מ אינטנסיבי ולהגיע לסיכומים שישביעו את רצונם של שני הצדדים ויאפשרו המשך העבודות בשטח על הנחת צינור הגז.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה מר אייל גבאי זימן ליום ראשון את מנהלי הפרויקטים הלאומיים המעורבים ונציגי הדרוזים במטרה לסיים את המחלוקת, במעמד סגן השר קרא.

 

סגן השר קרא: "כמו שיש דרישות מצד הדרוזים לקיים את ההסכם, אנשי מנהל מקרקעי ישראל צריכים להתייחס אליהם כצד אמיתי בהסכם ולא כאילו ההסכם נחתם במעמד צד אחד. אני מאמין כי כל הצדדים יצאו נשכרים מהפגישה הקרובה, אשר נועדה למנוע סחבת בירוקרטית מיותרת".