בעקבות החלטת הממשלה לאשר את מסקנות ועדת גורן, מזהיר יו"ר ארגון נכי צה"ל, חיים בר: "הממשלה בגדה בנכי צה"ל; נמנע בגופנו את הפגיעה בנו. זו פגיעה בלתי שקולה ובלתי מוסרית בערכי היסוד של מדינת ישראל ובמרקם החברתי. אימוץ המלצות גורן יפגעו בגיוס לצה"ל ויגבירו את ההשתמטות מהצבא"

כלים

בארגון נכי צה"ל מזהירים כי החלטת הממשלה לאמץ את מסקנות ועדת גורן מהווה בגידה בעשרות אלפי נכי צה"ל ותיפגע קשות במרקם החברתי במדינה. "לא יעלה על הדעת שהממשלה בחוסר רגישות משווע, תיתן ידה להבדיל בין חייל לחייל, בין איש קבע לבין חייל בסדיר", אומר חיים בר יו"ר ארגון נכי צה"ל.

לדברי בר, ארגון נכי צה"ל יעשה הכל כדי למנוע את יישום המלצות ועדת גורן ומאיים בנקיטת צעדי מחאה מרחיקי לכת. "במשך שנות דור דווקא אנחנו, ששילמנו בגופנו למען המדינה, מטפחים את ערכיות הגיוס לצה"ל. זוהי המורשת שאנחנו מנחילים לילדינו ואסור לפגוע במרקם החברתי הזה. אם הממשלה אכן תאמץ את מסקנות ועדת גורן הדבר יהווה איום של ממש על הגיוס לצה"ל הנעשה נחלתו של ציבור הולך ומתמעט ויגביר את תופעת ההשתמטות"

ביום שלישי שעבר קיבלה הממשלה הצעת מחליטים בנוגע למעמדם של נכי צה"ל בהווה ובעתיד על בסיס המלצות וועדת גורן. ועדת גורן, בראשות השופט בדימוס אורי גורן, הוקמה על פי החלטת ממשלה משנת 2009, לצורך בחינת אמות המידה לזכאות לסיוע מאגף שיקום נכים ומאגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון.