כלים

עובדי  "קול ישראל" אמוץ שפירא וניקולא רוזנבאום הם הזוכים השנה  בפרס מנכ"ל רשות השידור על שם אילן רועה ז"ל

פרס מנכ"ל רשות השידור 2010 על שם אילן רועה ז"ל, כתב "קול ישראל"  שנהרג בלבנון במהלך עבודתו העיתונאית, מוענק זה אחת עשרה  שנים לעובדים מצטיינים ברדיו. טקס הענקת הפרסים יהיה בבית סוקולוב ביום ראשון 27.2.2011. השנה הפרס מוענק  לכתב אמוץ שפירא, כתב, ולניקולא רוזנבאום עורך יומני "הבוקר הזה" ועורך התכנית "ג'יגה-בי"ת".

אמוץ שפירא  (42) - מ"מ הכתב  לענייני כלכלה של קול ישראל והכתב  בנושאי דתות, עורך  יומני חדשות ומגיש משדרי אקטואליה ובהם "כל היום", ומעורכי אתר האינטרנט של רשת ב'. הפרס מוענק לו על היותו עיתונאי מקצועי שעושה את עבודתו בשקדנות , בנועם הליכות ובצניעות מעוררת כבוד. בחצי השנה האחרונה  עסק בעיקר גם בתחום הכלכלה, בהצלחה רבה.

גם תחום הדתות שאינו בכותרות בדרך כלל, הפך באחריותו לאחד התחומים המרכזיים במערכת, והניב כותרות וידיעות בלעדיות בנושאי דת ומדינה שצוטטו בכל אמצעי התקשורת. אמוץ שפירא מנסח את ידיעותיו בהגינות, ביושר  ובהקפדה על כללי האתיקה,  ומבטא במקצועיותו את יתרונותיו של השידור הציבורי.

ניקולא רוזנבאום (59) - עורך יומן הבוקר של רשת ב' , יומן שהפך לספינת הדגל של "קול ישראל". בשנתיים האחרונות ערך ניקולא את היומן שלוש פעמים בשבוע במסירות רבה, ולא  אחת הולידו יזמותיו כותרות בלעדיות ברשת ב'.

הפרס מוענק לניקולא רוזנבאום בזכות העריכה השקולה והמאוזנת של היומנים  בהקפדה  על כללי העבודה ברשות השידור, ובזכות עבודתו  בשלווה ובנועם גם במהלך השידורים החיים.

ניקולא אף עורך את המשדר השבועי ג'יגה בי"ת - תכנית בתחום האינטרנט והסלולר, שהייתה למובילה בתחומה וזוכה להאזנה רבה.  הוא  אף מסייע בידע שלו למערכת בתחום המחשוב והאינטרנט, ובהיותו איש דובר צה"ל בעבר הוא אחראי גם להיערכות הרדיו בזמני חירום ולקשר עם פיקוד העורף.

ניקולא רוזנבאום היה כתב של עיתון צרפתי  בוושינגטון בין השנים 81-83, בשנת 94'  שימש כמזכיר מערכת ברשת ב' ובשנת 95' היה עמית מחקר בבית ספר לממשל של הארוורד Kennedy School of Government.