עוד מכה לעופר עיני: רשות השיפוט של ההסתדרות מתחה ביקורת נוקבת על התנהלותה של ועדת המרכזית של ההסתדרות בראשות עורכת הדין טל קרת ותמהה כיצד היא קבעה שימוע אצל השופט בדימוס בר אופיר אם הדבר אינו בסמכותה, ומדוע לא אושרה מועמדותו של עמיר פרץ לראשות ההסתדרות, שהרי יש לו בכל מקרה למעלה מ-5000 חותמים כנדרש. רשות השיפוט פסקה כי ועדת הבחירות תתן תוך 6 ימים תשובה סופית לגבי מועמדותו של פרץ. עו"ד אילן בומבך: "נמשיך לדרוש את פסילתה של ועדת הבחירות המרכזית של ההסתדרות"

דיון סוער התקיים היום ברשות השיפוט של ההסתדרות לבקשת מטה פרץ, שעורכי דינו אילן בומבך ואייל אלון הגישו אתמול תביעה לאשר את מועמדותו של פרץ לאלתר ולפזר את ועדת הבחירות המרכזית עקב התנהלות פסולה ולא דמוקרטית הכוללת נקיטה בשיטות של איומים, הפחדות והתנכלויות.

הדיון התנהל בהרכב של שלושה שופטים (ולא שופט אחד כרגיל, עקב חומרת הדברים) בראשות השופט עו"ד מיכאל קמפינסקי וכבר בתחילתו תהו השופטים כיצד מוציאה ועדת הבחירות המרכזית הודעה לתקשורת על חשד לכאורה למעשים פליליים מבלי שהדברים כלל נבדקו.

עו"ד קרת השיבה כי "לא מדובר במעשים פליליים של המועמדים עצמם". עו"ד אילן בומבך קטע אותה וטען "זה לא מה שאמרת לתקשורת". עו"ד קרת שתקה ולא הגיבה.

השופטים תהו מדוע לא אושרה מועמדותו של פרץ שהרי יש לפרץ כ- 6,000 תומכים בכל מקרה וביקרו את דרך הפרכת ה"חשדות" עליהן הצהירה קרת לתקשורת. לפי השופטים דרך הפרכת החשדות מנוגדת לחוקת ההסתדרות, אנשי הועדה לא נפגשים עם החותמים ולא מבקשים מהם הודעה בכתב אלא מדברים איתם בטלפון ולא טורחים לברר לעומקם של דברים.

השופטים גם תהו מדוע הוזכרו בשיחות הטלפון שערכה הועדה עם החותמים שמו של עופר עיני כששאלו את החותמים למי הצביעו, שהרי אין הוא נדרש לחתימות כדי להתמודד.

השופטים פסקו כי השימוע שנקבע לעמיר פרץ היום יבוטל לאלתר וכי הוא נקבע בחוסר סמכות, וכי ועדת הבחירות תפגש עם מטה פרץ תוך 3 ימים לבירור טענותיהם ותוך 3 ימים נוספים תכריז על אישור או פסילת המועמדות.

עורך הדין אייל אלון: "זהו נצחון גדול, הרשות השופטת ביקרה בחריפות את התנהלות ועדת הבחירות המרכזית, תוך 6 ימים תאושר מועמדותו של עמיר פרץ להסתדרות"

עורך הדין אילן בומבך: "אני מברך על כך שרשות השיפוט של ההסתדרות החליטה להתערב בהתנהלותה של ועדת הבחירות המרכזית, מדובר בהתערבות נדירה. נמשיך לדרוש את ביטולה של ועדת הבחירות המרכזית שהרי אם היא מתנהגת כך בתהליך אישור המועמדים איך ניתן יהיה לסמוך עליה בליל הבחירות בשעת ספירת הקלפיות".