חה"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו) פנה ליו"ר מפלגת ישראל ביתנו, שר החוץ, אביגדור ליברמן בבקשה לסייע במניעת המהלך של העברת האחריות המיניסטריאלית על המגזר הדרוזי והצ'ירקסי, ממשרד רוה"מ כמשרד האמון על הנושא למשרד לענייני מיעוטים של השר שלום שמחון  (מפלגת העצמאות). בעקבות שיחה אותה קיים היום שר החוץ, אביגדור ליברמן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ניתנה הבטחה כי הנושא יישאר במסגרת אחריותו של משרד רוה"מ

חה"כ עמאר ציין כי לעובדה שמשרד ראש הממשלה הוא המשרד הנושא באחריות למגזר הדרוזי משמעות רבה בעיניו, זאת בזכות היכולת שלו ליזום ולהוביל מהלכים בעלי משמעות רוחבית עמוקה על המגזר. לראיה, יכולת זו באה לידי ביטוי במלוא עוצמתה מספר פעמים במהלך הקדנציה הנוכחית.

"פעם אחת, התערבותו של משרד ראש הממשלה בשביתת הרשויות הדרוזיות וחתימה על הסכם היסטורי בינם לבין מדינת ישראל, שהביא לסוף הסכסוך בין הצדדים ושיפר את מעמדן המוניציפאלי והפיננסי של הרשויות ביישובים הדרוזיים. פעם שנייה, בקבלת החלטת ממשלה תקדימית (מס' 2861 מיום 13.2.11) שמיפתה באופן יסודי את צרכי העדה והקצתה לטובת פיתוח והעצמתן של היישובים הדרוזים והצ'רקסים 681 מיליון שקל." ציין עמאר.

לאור כל זאת, וסיבות נוספות מן הראוי שגם ביצוע החלטת הממשלה האמורה והפיקוח עליה, גם הן יישארו בידי משרד ראש הממשלה ולא ינדדו למחוזות אחרים, הדגיש עמאר.

ח"כ עמאר הוסיף ואמר כי נוסף לכל, בקדנציה הנוכחית מפלגת "ישראל ביתנו" העבירה סכומים קואליציוניים בלתי מבוטלים של המפלגה לטובת המגזר הדרוזי, בהנחה שהמשרד האמון על הנושא, הינו משרד ראש הממשלה. לפיכך, מן הראוי שהסטטוס קוו לא יפגע.