יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל, הנגיד(בדימוס) משה זנבר: "אנו מגנים בכל החומרה את ההתבטאויות האנטישמיות והאנטי ישראליות שהושמעו לאחרונה בהונגריה. התעצמות הימין הקיצוני (Jobbik) בהונגריה גרמה להתבטאויות אנטישמיות ואנטי- ישראליות של ראשי מפלגה זו המבקשים לגמד את ממדי השואה ובמקביל הם משווים את שר החוץ של מדינת ישראל לנאצי"

אומר משה זנבר, יו"ר מרכז הארגונים של ניצולי השואה בישראל. "אנו דוחים זאת מכל וכל. אין להתפלא שממשלת איראן מחבקת מפלגה זו".

דבריו של מרטון ג'ונג'ושי מראשי המפלגה בראיון ל-ג'וייש קרוניקל קוממו ניצולי שואה רבים. משה זנבר, בעצמו יליד הונגריה קרא והתקשה להאמין למראה עיניו שנלקחו כאילו מן הרפרטואר הנאצי בתקופה השחורה ביותר כגון: "ישראל הוקמה ע"י טרוריסטים"; "שר החוץ של ישראל, אביגדור ליברמן לא שונה מגבלס. הוא נאצי טהור".

"אם זאת", אומר זנבר, "אנו מברכים את שר החוץ של הונגריה אשר בשם ממשלתו גינה התבטאויות אומללות ושקריות אלו."

במרכז הארגונים של ניצולי השואה, המייצג את כלל שרידי השואה בארץ, מדגישים שמפלגת Jobbik מטפחת מערכת קשרים מסועפת עם משטר האייטולות באיראן.

הגדיל לעשות השגריר האיראני בהונגריה שהגדיר את הונגריה: "עיר הבירה שלנו" והוסיף: "עבור איראן הונגריה היא השער למערב."

"דברים אלה הם חמורים ומקוממים. תפקידנו כניצולי השואה שעברו את התופת לא הסתיים. חובה עלינו ועל בנינו, לפעול במרץ להנצחת השואה, ללמד את לקחיה ומורשתה". אומר זנבר, "מוטלת עלינו החובה, וגם הזכות, למען הדורות הבאים שהשואה לא תתרחש עוד לא לעם היהודי ולא לעמים אחרים".