50 חברי פרלמנט מ- 22 מדינות שונות בעולם נפגשו היום עם נועם שליט במאהל המחאה בירושלים. חברי הפרלמנט הגיעו לפגוש את נועם שליט במסגרת כינוסם שנערך מה- 27.6- 29.6, בארגונם של הקונגרס היהודי העולמי וארגון ה- ICJP. לגבי שחרור מחבלים תמורת שחרור גלעד שליט, אמר שליט: "כוחות הביטחון של ישראל חזקים ומנוסים כדי להתמודד עם שחרור טרוריסטים, זה סיכון אך זהו סיכון הגיוני וזה לא איום אסטרטגי על המדינה"

נועם שליט: "אנו מנסים לשכנע את מקבלי ההחלטות בישראל, שאין אלטרנטיבות, ישראל צריכה למהר ולשחרר את בננו לפני שיהיה מאוחר מידי ולא ניתן יהיה להשיב את המצב לקדמותו. הייתי שמח אילו היו אלטרנטיבות אחרות".

עוד אמר שליט: "ממשלה ששלחה את בנה למשימה צריכה להחזיר אותו, יש סיכון גדול שחיילי צה"ל יאבדו את הביטחון בממשלה אם גלעד לא יוחזר". נועם שליט פנה לפרלמנטרים ואמר: "אנחנו מעריכים את העובדה שאתם מעלים את הנושא הזה בפרלמנטים שלכם בכל העולם".

מזכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, דן דייקר, פנה לנועם שליט ואמר: "בשם נשיא הקונגרס, רונלד לאודר, אנחנו קוראים לקהילה הבינלאומית לקרוא למוחמד עבאס לשחרר את גלעד לאלתר, כי הוא הנושא באחריות ממשלתית לכך, עקב ממשלת אחדות לאומית פלסטינאית והוא זה שחייב לתת דין וחשבון לפני שהקהילה הבינלאומית שוקלת אפשרות להכיר ברשות הפלסטינית כמדינה, וזה רק במסגרת מו"מ.

כמו כן, הקונגרס היהודי העולמי המייצג 100 קהילות יהודיות בעולם, העביר הצעה שקוראת לשחרור מיידי של גלעד, ושמגנה כפשע מלחמה את החזקתו".