כנס הגאווה הגדול ביוזמת ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) נערך במישכן הכנסת כמתוכנן, למרות קריאות של חברי כנסת חרדיים ליו"ר הכנסת למנוע את קיומו. בכנס נרשם מספר שיא של חברי כנסת: 18 ח"כים מסיעות שונות, כולל יו"ר הכנסת רובי ריבלין ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני. זהו המספר הגבוה ביותר של משתתפים בכנס הגאווה השנתי בכנסת אי-פעם

בכנס השתתפו ראשי כל ארגוני הקהילה הגאה בישראל וכן דמויות בולטות בקהילה כגון הזמר עברי לידר, איילה כץ ששכלה את בנה ניר ברצח בברנוער בת"א, ועוד. הכנס השנה התמקד בהורות ומשפחה גאה, על רקע המגמה הבולטת בקהילת הלהט"ב של הרחבת התא המשפחתי והבאת ילדים – במיגוון דרכים והסדרים.

ח"כ ניצן הורוביץ: "האפליה המפורשת בחוק כלפי הקהילה הגאה בולטת במיוחד בכל הנוגע לזוגיות, הורות והקמת משפחה: היעדר האפשרות להינשא, אי-הכרה בזוגיות הגאה בתחומים שונים כגון טיפול רפואי וירושה, אפליה ברורה בתחום האימוץ והפונדקאות בישראל, ועוד. הקמת משפחה היא זכות אדם בסיסית, והעובדה שזכות זו נמנעת מרבבות אזרחים בישראל היא תעודת עניות למדינה".

בכנס השתתפו משפחות גאות וילדיהן, וביניהן גם רחל אלגבסי, בת זוגה של פביולה בהודנה ז"ל, קצינה בכירה בשב"ס שנספתה באסון השריפה בכרמל, והיא וילדיה אינם זוכים להכרה כמשפחה שכולה. הורים שהביאו ילדים באמצעות הליך של פונדקאות בחו"ל, סיפרו על הקשיים הכבדים ועל הנטל הכספי הכבד.

ביחס לקריאות נגד קיום הכנס, הדגיש ח"כ הורוביץ כי הדברים רק מדגישים את הצורך להגביר את המאבק נגד דיעות קדומות ונגד אפליה מכל סוג. "זהו מאבק של החברה הישראלית כולה, הסובלת משסעים עמוקים והקצנה הולכת וגוברת. כנס הגאווה בכנסת מעלה על נס את הסובלנות, את קבלת האחר והשונה, ואת ערכי החירות והדמוקרטיה". הורוביץ התייחס גם להבטחות הפוליטיקאים כלפי הקהילה: "רבים וטובים מחבקים את הקהילה בכל מיני פסטיבלים, אך שוכחים אותה רגע אחרי".