נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, ביקר ביום חמישי האחרון, 17/05/12, בבורסת היהלומים הישראלית. לביקור נלוו לנגיד, המשנה לנגיד, ד"ר קרנית פלוג, ראש חטיבת המחקר פרופ' נתן זוסמן, המפקח על הבנקים, דודו זקן, היועץ הבכיר לנגיד, בארי טאף וראש מטה הנגיד, אדי אזולאי. במהלך הביקור, נפגש הנגיד וצוותו עם נשיא בורסת היהלומים, יאיר סהר, נשיא התאחדות תעשייני היהלומים, בומי טראוב, יו"ר מכון היהלומים, מוטי גנץ, מנכ"ל בורסת היהלומים, מוטי בסר, ובכירים נוספים מהענף

כלים

במהלך הביקור, הוצגה לנגיד, סקירה רחבה על ענף היהלומים בישראל, חלקו במשק הישראלי והייצוא מישראל, המערכת הבנקאית המלווה את הפעילות העסקית של ענף היהלומים והדרכים להגדלת נפח פעילות הענף. לאחר הסקירה, סייר הנגיד באולם המסחר של הבורסה, במלטשת יהלומים ובמוזיאון היהלום, שנמצא במתחם הבורסה ברמת גן.

לאחר הביקור המקצועי, הרצה נגיד בנק ישראל למאות חברי בורסה במסגרת המועדון הכלכלי-חברתי של הבורסה, בנושא הכלכלה בישראל, מצב הכלכלה בשווקי העולם.

ביקור נגיד בנק ישראל בבורסת היהלומים, הוא חלק מהפעילות הרחבה של הנהלת הבורסה, בהובלת הנשיא, יאיר סהר, לשיפור הקשר של הבורסה עם נציגי הממשלה, ופיתוח שיתופי הפעולה בין הבורסה לגופי המדינה.

כידוע, לפני כשבוע ביקר שר התמ"ת, שלום שמחון , בבורסה ובשבועות שקדמו לכך, ניפגש הנשיא סהר גם עם שר החינוך, גדעון סער, ועם השר לאיכות הסביבה, גלעד ארדן.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS