שר המשפטים, יעקב נאמן, נאם הערב בפני 50 חברי קונגרס יהודיים מכל העולם במסגרת כנס שארגן הקונגרס היהודי העולמי וארגון ה- ICJP. "אני זקוק לפרטנר שאוכל לדון איתו, מישהו שיקבל את העובדה שיש מדינה לעם היהודי ואח"כ נדון בעניין גבולות- זה הוא עניין משני, אין לנו בעיה עם עניין הגבולות אלא שהם לא מקבלים את המדינה." אמר נאמן

"כדי להכנס למו"מ נדרשים שני צדדים לטנגו מפני שמו"מ בהגדרתו דורש שני צדדים. הם לא מוכנים לשבת איתנו ולדון מפני שהם יודעים שעליהם לקבל את קיום המדינה היהודית."

בהקשר זה הוסיף ואמר: "אני זקוק לפרטנר שאוכל לדון איתו, מישהו שיקבל את העובדה שיש מדינה לעם היהודי ואח"כ נדון בעניין גבולות- זה הוא עניין משני, אין לנו בעיה עם עניין הגבולות אלא שהם לא מקבלים את המדינה."

"קיים מצב שבו מאות אלפי עולים בלתי חוקיים עלו לישראל בעיקר מאפריקה, כידוע דרך חוק השבות יהודי שמגיע אוטומטית מקבל אזרחות ותושבות ואף יכול להיות ח"כ, הוא אזרח עם זכויות מלאות ולכן אנו צריכים להדרש לנושא המרת דת וגיור משום שגורר זכויות מיידית לאזרחות, השאלה אם לגייר אזרח שחדר דרך הגבול יש לה השלכות חוקיות."

בהתייחס לכנס של חברי הקונגרס אמר: "הבעיה העיקרית של העם היהודי היא אחדות - הקונפליקט ביננו לבין עצמנו, והפורום הזה של חברי פרלמנט יהודי מהעולם כולו הוא המפתח של דיבור אחד עם השני המראה לנו כיצד ניתן ליצור אחדות. הפורום הזה חשוב ביותר עבורי. הרצל חלם על הדבר הזה שיהודים מכל העולם יתאחדו תחת גג אחד והארגון הינו דוגמא יוצאת מן הכלל לכך."