כבר למעלה מ – 40 שנה, עשרות מורות חיילות בחברה להגנת הטבע מדריכות ילדים ובני נוער מהפריפריה לאהבת הארץ, ערכי מורשת וציונות, חינוך לשמירת הטבע והנוף ומחזקות את הקשר שבין הנוער למדינה ולסביבה. מחר, רביעי, תדון ועדת החוץ והביטחון בבקשה של משרד הביטחון לבטל את מוסד המורות חיילות. יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, קורא לממשלה לבטל את הבקשה: "מורות חיילות אלה חיוניות לתחומי הרווחה, החינוך והקהילה בערי הפריפריה".

DSCN2279כמה עשרות מורות חיילות בחברה להגנת הטבע מדריכות מאז שנות השישים ילדים ובני נוער מהפריפריה לידיעת הארץ ואהבת הטבע והנוף. החיילות מנחילות ערכי מורשת, חינוך לשמירה על הטבע והסביבה, ציונות, מורשת ומעורבות חברתית גבוהה, מקצרין בצפון ועד אילת בדרום, כולל הדרכת סיורים וטיולים בבי הספר, הדרכת ילדים ובני נוער במסגרת פרויקטים של רווחה, הדרכת חוגי סיור לילדים בפריפריה, הדרכת ילדי עולים חדשים בנושאי טבע וסביבה ועוד.

מחר, רביעי, ועדת החוץ והביטחון תדון בבקשה של משרד הביטחון לבטל את מוסד המורות החיילות. יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, פנה לממשלה בדרישה לא לבטל את המורות חיילות. לדבריו, "מורות חיילות אלה חיוניות לתחומי הרווחה, החינוך והקהילה בערי הפריפריה".

גם החברה להגנת הטבע פנתה לחברי הוועדה, בבקשה לא לבטל את המורות חיילות: "אנו רואים בביטול התקנים פגיעה חמורה במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, העוסקת בקשר שבין הדור הצעיר לארצו, בעיקר בפריפריה. אנחנו סבורים כי ביצוע המשימה על ידי חיילות לבושות מדים, שפועלות בעיקר באזורי פריפריה, מהווה יעד לאומי ויש בה תרומה משמעותית לידיעת הארץ, הכרתה ואהבתה."