משפחת פוגל

(דעות)

עלון בית הכנסת 'באהבה ובאמונה' של מכון מאיר פרסם בגיליונו האחרון מודעה המציינת שנה להירצחם של חמשת בני משפחת פוגל, הי"ד, באיתמר שבשומרון. בעלון הופיעה תמונה של בני המשפחה, אך תמונתה של רותי, אם המשפחה, טושטשה מטעמי צניעות לבלי היכר. ראש מכון מאיר, הרב דוב ביגון יצ"ו, התנצל על הטעות, וביקש מחילה מן המשפחות שנפגעו, אך הרב שלמה אבינר יצ"ו הצדיק בדבריו את אי פרסום תמונתה. על פי מה שהתפרסם, אמר הרב: "אם היו שואלים אותה בחייה – בזה היא הייתה רוצה ... זה כבודה ... אמנם היא נפטרה, אבל זה לא אומר שלא צריך לכבד אותה"

(הדופק הפוליטי)

"ישיבתנו בכנסת היום הינה סמלית מאין כמוה ביום גזר הדין במשפטו של המחבל רוצח משפחת פוגל מאיתמר. אנו קוראים לשופטי בית הדין הצבאי בסאלם להטיל עונש מוות על הרוצחים" כך אמר היום סגן השר איוב קרא בפתח ישיבת הלובי להטלת עונש מוות על מחבלים רוצחים

(בארץ)

חנן ריטבלט, סטודנט מה'ישיבה יוניברסיטי' (YU) הותקף לפני כחצי שנה על ידי סטודנטים פרו פלסטיניים במהלך חילופי סטודנטים בסקוטלנד. בהכרעת הדין השבוע, כאשר הואשם תוקפו בפעילות אלימה וגזענית, גילה ריטבלט שלא רק שהותקף באותו יום בו נרצחו בני משפחת פוגל, הכרעת הדין של תוקפו התקיים באותה שעה בה נשפט רוצח המשפחה. ריטבלט החליט לתרום את כספי הפיצויים למשפחת פוגל ואמר ל'מקור ראשון' כי "אני לא מאמין בצירוף מקרים"

(הדופק הפוליטי)

הרב יהודה בן ישי, אביה של רותי פוגל ז"ל שנרצחה בפיגוע באיתמר מתכוון להקים תנועה ציבורית חדשה שתשפיע בעתיד גם על המערכת הפוליטית

(הדופק הפוליטי)

סדרת משחקי מחשב חדשה, בתלת מימד, מגיעה מבית היוצר של וועדי המתנחלים בבנימין ובשומרון. במסגרתה יהפוך המשחק לחייל בצבא אחאב מלך ישראל, לחייל מכבי הנלחם ביוונים, ללוחם צה"ל בקרב על גבעת התחמושת, ולנווט המסייע לאבותינו להגיע ליעדם במסעיהם בארץ. יו"ר וועד מתיישבי השומרון: "המשחק יוקדש למשפחת פוגל ז"ל"