רפתנים וחקלאים מכל הארץ, עולים ביום א' הקרוב ה-17 ביולי בשעה 16:00 להפגנת מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, שם תתקיים ישיבה בין ראש הממשלה, שר האוצר, שר התמ"ת, ושרת החקלאות, כאשר על סדר היום הורדת מחיר המטרה (המחיר המפוקח לרפתנים עבור החלב מהרפת) ודיון בפתיחת יבוא חלב מחו"ל, אשר לטענת הרפתנים יפגע אנושות בענף החלב בישראל

אל ההפגנה מצטרף מטה המאבק של החקלאים שיתכנס בשעות הצהריים בהתאחדות חקלאי ישראל וחקלאים מכלל ענפי החקלאות.

יעקב בכר מנכ"ל התאחדות מגדלי בקר לחלב :"לא ניתן לפגוע בפרנסת חקלאי ישראל! הנושאים שיובאו לדיון ביום א' ,הינם ניסיון מזעזע של נציגי ממשלת ישראל, לפגיעה בבסיס הפרנסה שלנו. לא ייתכן כי עקב עליית מחירים בלתי מרוסנת בשוק המזון בישראל, חלב, שמן, קפה ועוד יבואו ראש הממשלה והשרים ויאשימו את הרפתנים כאשר כל הבדיקות הוכיחו שהמוצרים התייקרו למרות וגם כאשר מחיר החלב הגולמי ירד."

"לא ייתכן כי הרפתנים המקבלים רק 2.15 ₪ עבור כל ליטר חלב היוצא מהרפת, יחטפו מכה אנושה של הורדת המחיר עקב חוסר היכולת של הממשלה לשלוט במשפחות והחברות השולטות בשוק המזון. לא ניתן לחסל את יישובי קו העימות ולא את החקלאות בפריפריה. לא ניתן להפוך אותנו למובטלים רק כדי שכמה טייקונים ומספר קטן של יבואנים מקורבים לצלחת יתעשרו עוד יותר." מוסיף בכר.

הרפתנים מתריעים כי ייבוא של אבקות חלב מחו"ל מהווה תמיכה של ממשלת ישראל ברפתני אירופה במקום לתמוך בהתיישבות העובדת, ובישובי הפריפריה, ולא יוזיל את מחירי מוצרי החלב בישראל.

בנוסף- אומרים הרפתנים כי עוד לא יבש הדיו על מסמכי חוק החלב שהתקבל בכנסת וכבר מכופפים את החוק בגלל מצוקה פוליטית – דווקא בדרך ההפוכה אפילו מהצהרות רוה"מ נגד הריכוזיות במשק.

חיים ילין ראש מועצה אזורית אשכול בעוטף עזה אומר :"לא רק שהקסאמים הורסים לנו את החיים בהתיישבות בגבול הדרום באה הממשלה וקוטעת את מטה לחמינו! זהו דבר בלתי נסבל ולא נסכים לזאת"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS