השר דן מרידור עלה לשידור אתמול בערב ברדיו קול חי בכדי להתנצל ולהבהיר את דבריו אמש בכנס התמ"ת נגד הילודה החרדית."הציטוט הזה מטעה לחלוטין ולא הייתה לי שום כוונה חס וחלילה לפגוע. אני מעוניין בילודה בכלל, בילודה יהודית בודאי, זה מעוות את כל מה שהיה."

בעקבות הסערה הציבורית שעוררו דבריו של השר דן מרידור בכנס התמ"ת נגד הילודה החרדית, בחר מרידור להתראיין למהדורה המרכזית בהגשת מרדכי לביא ברדיו קול חי ששודרה אתמול בערב.

"הציטוט הזה מטעה לחלוטין. אני רוצה להסביר אותו ואני שמח על ההזדמנות שקול חי נותן לי כתחנה שהופעתי בה לא פעם בעבר...אני האדם האחרון שלא שמח בילדים. ילדים זו שמחת חיינו, גם אצלי וגם אצל כל אחד אחר, אלא שהתופעה שאנשים לא יוצאים לעבודה ובמקום זה חיים על קצבאות היא תופעה רעה. לזה התכוונתי ולא לשום דבר אחר. אני חושב שיש בשנים האחרונות שינוי די משמעותי גם בחברה החרדית שיותר ויותר אנשים מבינים שאי אפשר להמשיך לחיות על קצבאות ילדים, לא חשוב כמה ילדים יש וצריך לצאת לעבודה. התופעה הזאת היא ברוכה ואני מקווה שתתפתח ולכן הציטוט הזה מטעה לחלוטין ולא הייתה לי שום כוונה חס וחלילה לפגוע. אני מעוניין בילודה בכלל, בילודה יהודית בודאי, זה מעוות את כל מה שהיה." אמר מרידור.

"ביקשתי להשיג הקלטה ולא מצאו אותה. לא סביר שמילים כאלה כפי שהן, יצאו מפי, אבל אין לי הקלטה ואני לא רוצה להתחייב. המילים האלה יוצרות דימוי שהוא לא שלי, אני לא כזה, אני אחר לחלוטין, אבל מכיוון שאני מאוד זהיר על דבר אמת ולא רוצה להיתפס חס וחלילה בדבר שהוא לא אמת, אז לפני שאני אומר באופן חד משמעי שלא כך אמרתי, אני רוצה לשמוע את ההקלטה.

"העם היהודי בוודאי איבד כל כך רבים מבניו שגידול של העם היהודי הוא אינטרס לאומי ממדרגה ראשונה ולכן אנחנו שמחים על ילדים. יש לי רק ארבעה ילדים אבל גם זה בזמנו נחשב מספר יותר מהממוצע בחברה שאני חי בה, ואני אשמח שלילדיי יהיו הרבה ילדים ואם הילד הוא חרדי או חילוני אין שום הבדל ואני אומר אותו דבר אגב זה על כל אזרחי ישראל, יהודים וערבים - ילדים זו שמחה וילדים זו תכלית החיים.

שאנחנו נצליח לגדל ילדינו, כן ירבו, בשמחה ובהצלחה ותוך זה שאנחנו מפרנסים אותם ונוטלים על שכמנו את עומס פרנסתם. ואני חושב שהעניין אולי ראוי לויכוח, אבל בודאי לא נכון להציג אותו כמו שהוצג לצערי הרב." סיים מרידור.