היום יוקמו בכל רחבי הארץ אוהלי זיכרון בו תוצג ההסתה שקדמה לרצח יצחק רבין ז"ל. אל האוהלים אותם יוזמת תנועת "דרור ישראל" יגיעו עשרות אלפי אנשים: תלמידי בתי הספר, תנועות הנוער, קבוצות מבוגרים, חיילי צה"ל והקהל הרחב. "מסקנות הרצח לא יושמו, אנחנו חיים בחברה אלימה מאי פעם. נשבענו לזכור ולהזכיר" אומר דודו מלול, רכז מחלקת ההדרכה של תנועת "דרור ישראל" ורכז המבצע

כלים

היום ומחר יחלו לפעול במרכזי הערים ברחבי הארץ כ-18 אוהלי "זכור" בהם תוצג תערוכה המתארת את חייו ופועלו של רה"מ ושר הביטחון לשעבר יצחק רבין וכן את ההסתה שקדמה לרציחתו. באוהל אותו יוזמת תנועת "דרור ישראל" בשותפות עם הערים השונות ידריכו מדריכי תנועת הנוער העובד והלומד.

אל האוהלים צפויים להגיע אנשי תרבות ורוח לפעילויות מגוונות כגון א.ב יהשוע בחיפה, יהושע סובול והצגתו "סינדרום ירושלים" בתל אביב ופרופסור חנוך גוטפרוינד בירושלים ועוד.

"רצח רבין הוא חציית רוביקון מוסרי בחברה הישראלית. לדעתנו ישנו קשר הדוק בין האווירה האלימה שקדמה לרצח לבין האלימות והגזענות להם אנו עדים יומיום בישראל של 2010" מוסיף מלול "החברה בישראל עלולה לאמץ את הכוחנות וההסתה ככלי לשינוי. על חברה דמוקרטית לזכור רצח זה ולהזכירו לדורות הבאים. יש לנו תפקיד ובשבילו הקמנו את מפעל ההנצחה הגדול והעמוק הזה והוא למנוע מהאלימות להמשיך לכרסם בנו ובדמוקרטיה הישראלית".

כאמור באוהל שזכה לשם "אוהל זכור" תוצג תערוכה הכוללת תחנות בחייו של יצחק רבין ז"ל, קטעי עיתונות ו-וידאו המתארים את תהליכי ההסתה והאווירה האלימה שקדמו לרצח.