מערכת החינוך מציינת את יום הזיכרון ה- 15 להירצחו של ראש הממשלה ושר הביטחון, יצחק רבין ז"ל. השנה (תשע"א), בחרה המערכת לציין את יום הזיכרון תחת הכותרת "אלימות – זו לא דרכה של מדינת ישראל"

במכתב למערכת החינוך לציון היום, כתב שר החינוך, גדעון סער: "משרד החינוך קבע כאחד מיעדיו את המאבק באלימות. השנה, בחר המשרד לעסוק בסוגיית האלימות המתרחשת בחברתנו, מתוך הכרה כי יום זה הוא יום של חשבון נפש לאומי, ואין מתאים ממנו לעיסוק משמעותי בסוגיה חברתית קשה זו.

רצח פוליטי זה הוא אחד הביטויים החמורים לאלימות אשר לצערנו גואה בחברה בה אנו חיים. אנו עדים לאלימות במשפחה, בכבישים, במקומות בילוי וגם לאלימות נגד עובדי ציבור. לאלימות ולעבריינות על רקע פוליטי ואידיאולוגי חומרה ניכרת, שכן מטרתן, היא לסכל החלטות המוסדות הדמוקרטיים של המדינה. המשטר הדמוקרטי מאפשר מגוון של דרכים להשפיע על מדיניות. אלימות מכל סוג אינה דרך לגיטימית.

יום רבין מזכיר לנו את הצורך באחריות אישית לעתיד החברה. האלימות אינה גזירת גורל. בכוחנו לעצב דור שישנה את פני החברה..."

מערכת החינוך תציין את היום בשורה של פעולות – טקסים, סדנאות ודיונים, במסגרתם יעסקו צוותי החינוך והתלמידים בדמותו ופועלו של יצחק רבין וכן בסוגיית האלימות על כל גווניה ועל השלכותיה ההרסניות לחברה. יצויין, כי הנושא אשר נבחר לדיון בבתי הספר מהווה, למעשה, המשך לפעילות אשר מקדם המשרד לאורך כל שנת הלימודים, בנושא המאבק באלימות.

הדיונים והסדנאות בתי הספר יתמקדו גם בפתוח המודעות של התלמידים לאזרחות פעילה, המכבדת ושומרת חוק. את הדיונים תלווה כרזה, אשר הופצה אל בתי הספר, לקראת ציון יום הזיכרון.

מערכת החינוך תציין את יום הזיכרון גם בעצרת הנוער הממלכתית. העצרת תתקיים במעמד שר החינוך, גדעון סער ובהשתתפותם של שר החינוך לשעבר, מר אהרון ידלין, הנהלת משרד החינוך, נציגי מועצות התלמידים והנוער ונציגי תנועות הנוער מרחבי הארץ.

העצרת תתקיים ביום רביעי י"ב בחשוון תשס"ט, 20.10.10, בשעה 13:00 באולם ספיר בכפר סבא. העצרת תועבר בשידור ישיר בטלוויזיה החינוכית בערוץ הראשון