כלים

משרד מס הכנסה אשקלון ערך ביום שישי פעילות מקיפה באזור: ביקורות בעסקים, גבייה מחייבים ועיקולי כלי רכב

בביקורת במעדנייה בקרית מלאכי נמצא כי בעל העסק לא רשם בספרים צ'ק על סך 10,000 ₪, בעל העסק הסביר כי רצה לבדוק אם יש כיסוי לצ'ק ולכן לא רשם אותו. הביקורת במעדנייה הינה אחת מ- 62 ביקורות שערך ביום שישי האחרון משרד השומה אשקלון, רשות המסים בישראל, בתחום השיפוט של המשרד, בסיוע חוקרי מס הכנסה ירושלים והדרום והיחידה לאכיפת הגבייה

15 צוותים השתתפו בפעילות, שנועדה להגביר נוכחות והרתעה, לבדוק את ספרי העסק ולגבות מס מחייבים והיא נערכה בהמשך להחלטת הנהלת הרשות להגביר את פעילות המשרדים, לקראת סוף השנה האזרחית. ממצאי הביקורות מורים כי 15% מהעסקים שבוקרו לא רשמו הכנסות וליקויים מהותיים נמצאו ב- 19% מהביקורות. בנוסף לעריכת הביקורות, בעסקים הרלוונטיים, מסרו צוותי הביקורת טופס הודעה על חוב בגביה וביררו מול מחלקת הגביה אם יש חוב לבעל העסק.

כהכנה למבצע נערכו קניות ביקורת ב- 40 עסקים, הוכנה רשימת העסקים לביקורת, לפי הענפים ולפי תיקים שניתנו להם אזהרות או פסילת ספרים בשנה האחרונה, וכן לפי דרישת מחלקת השומה. עובדי מחלקת הגביה ביצעו איתור מוקדם של העסקים החייבים.

עובדי מחלקת הגבייה בתגבור עובדי היחידה לאכיפת הגבייה ביקרו אצל 45 חייבים, עיקלו 7 כלי רכב וגבו כ- 200,000 ₪.

צ'ק בסך 150 ₪ לא נרשם בספרי העסק של חנות פרחים באשקלון. לטענת בעלת העסק, הצ'ק התקבל אתמול וטרם הספיקו לרשום אותו. במינימרקט באשדוד הוכנסו למגירה ולא נרשמו בקופה הכנסות בסך 247 ₪, . בעל העסק טען כי הכפתור בקופה לא מאפשר הדפסה.

ציפי יוסף סקלר, מנהלת משרד מס הכנסה אשקלון עדכנה כי עסקים בהם נמצאו ליקויים ישולבו בתכנית העבודה בשומה ולפי הצורך העניין יטופל במישור הפלילי. עוד ממליצה הנהלת המשרד לחייבים להגיע למשרד ולהסדיר את חובם בטרם יתדפקו על דלתם צוותי האכיפה של הרשות.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS