מנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, דיבר היום בועידת גלובס לעסקים והתייחס למאבק המתוקשר על תקציב הביטחון. "אנחנו לא רוצים שליטה, רוצים שקיפות". מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, אייל גבאי, אמר בנושא: "השרים האזרחיים ישנים, עוד לביטחון זה פחות לחינוך ולרווחה"

"אנחנו לא רוצים שליטה במשרד הביטחון. יש שם אנשים טובים שיודעים לנהל את הביטחון ולהגן על המולדת, אבל אנחנו רוצים שקיפות. גם ועדת טרכטנברג קבעה, גם ארגון ה - OECD הציעו שתהיה וועדה שתטפל בשיפור המשילות והתפקוד ובקשר שבין המשרדים התפעוליים." אמר כהן.

"הגדלנו את תקציבי החינוך והרווחה, החינוך הגבוה והבריאות, זה מה שקורה כשמורידים את הגירעון והחוב - במקום לשלם ריבית אפשר להעביר כסף לתחבורה, לרווחה ולבריאות. משרד האוצר ישקיע בתשתיות כ - 150 מיליארד שקל, זה לוקח את ישראל למקומות אחרים. אנחנו מגדילים את ההוצאה לחינוך, גם ליסודי ולתיכונים. כל זה מתאפשר בזכות העלאת הצמיחה ואם זה לא יקרה נכרות את הענף שעליו אנחנו יושבים או את התרנגולת שמטילה ביצי זהב." אמר כהן.

"כשיש תקציבים שמגיעים לחינוך הגבוה, לתחבורה ולתשתיות, אלה הדברים שמניעים את הצמיחה וגם מתמודדים עם אי שוויון, יוצרים תעסוקה, נגישות, ואלה הדברים שצריךלשים עליהם את הדגש." הוסיף כהן.

אייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה אמר בוועידת גלובס: "השרים האזרחיים ישנים. לא ברור לי איפה הם בדיון הזה על תקציב הביטחון. האחריות היא קולקטיבית, אתם רוצים להגדיל את תקציב הביטחון? נצטרך לקחת מחינוך, רווחה, בריאות וכו'. המאבק החשוב של האוצר סביב תקציב הביטחון הוא על שקיפות ובקרה יש בזה משהו טוב שעוד עין רואה. זה גורם לך להתנהג באופן אחר. אף אחד לא יודע אלו מניפולציות משרד הביטחון עשה במערכת התקציב שלו. בטווח הארוך, שקיפות ובקרה יביאו משאבים לתקציב הביטחון."