החל מיום ה, ה- 1.9.2011, יחויב כל נהג ותיק בן 40 ומעלה, לבצע בדיקת ראייה בעת חידוש רישיונו ואחת לעשר שנים. חתך אוכלוסיית הנהגים הנכללים בקטגוריה של בדיקת העיניים בהתאם לתיקון התקנה: דרגת רישיון לרכב פרטי ואופנועים עד 125 סמ"ק או עד 500 סמ"ק – גילאי 40-70. דרגות רישיון גבוהות – גילאי 60 ומעלה

—באוגוסט 2011 ערכה מועצת האופטומטריסטים בשיתוף עם משרד התחבורה והרישוי פיילוט להטמעת מערכת ממוחשבת לביצוע בדיקות ראייה על ידי אופטומטריסטים בעלי רשיון משרד הבריאות המורשים לבצע בדיקות ראייה ולהתאים אביזרים לתיקון הראיה במקרה הצורך.

רשימת האופטומטריסטים המורשים מופיעה באתר משרד התחבורה ובאתר מועצת האופטומטריסטים.

האופטומטריסטים מורשי הבדיקה לנהגים צוידו בכרטיס חכם הנושא את חתימתם ומספר רישיונם- רק האופטומטריסט בעל הכרטיס רשאי לעבוד על המערכת הממוחשבת. משרד התחבורה ונציגי המועצה יערכו בדיקות בחנויות ברחבי הארץ כחלק מהמלחמה באופטומטריסטים המתחזים ושימור טוהר המידות.

זאת ועוד, מועצת האופטומטריסטים החלה בסימון חנויות אופטומטריה ע"י מדבקה מיוחדת עם מספר רישיון ושם האופטומטריסט המורשה וכן, מפרסמת באתר המועצה את רשימות האופטומטריסטים המורשים.

ע"פ המלצות "מכון גרטנר" למדיניות הבריאות כי יש לבצע בדיקות ראיה תקופתיות לנהגים מבוגרים אישרה ועדת הכלכלה בראשות ח"כ כרמל שאמה ביוני השנה את תקנה מס' 9 הקובעת כי כל בעל רישיון נהיגה יחויב בבדיקת ראייה החל מגיל 40 ובכל 10 שנים כחלק מתהליך חידוש רישיון הנהיגה. עד כה נערכו בדיקות הראיה לנהגים חדשים המבקשים לקבל רישיון.

אדי מרקוביץ', יו"ר מועצת האופטומטריסטים בישראל: "כלי הרכב הופך לכלי רכב קטלני לנוהג בו, תחת ליקויי ראייה. הפרויקט רחב ההיקף בו שותפים משרדי הממשלה והרישוי ומועצת האופטומטריסטים ויישום התקנות מהווה אבן דרך חשובה במלחמה העיקשת בתאונות הדרכים".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS