מד טמפרטורה אינפרא אדום - פירומטר. תמונה באדיבות חברת IBT

אחד מההיבטים הקריטיים ביותר בייצור תעשייתי הוא בקרת הטמפרטורה. הודות לבקרה זו ניתן לוודא כי אין חריגות טמפרטורה בסביבת העבודה ובפסי הייצור, דבר החיוני לצורך בקרת איכות ואופטימיזציה.

קרא עוד...

קרדיט: freepik

זה לא כל כך קשה לזהות רטיבות בקיר חיצוני. ברוב המקרים תוכלו לראות את הרטיבות בצורה ברורה וגלויה על אחד מקירות הבית. יכול להיות שתראו פתאום סימנים שחורים על הקיר או אולי קילופים לא ברורים. כל אלה מעידים כי ישנה רטיבות, וחשוב מאוד שתדעו כיצד להתמודד איתה. בסוף הרטיבות המינורית יכולה להפוך להיות אלמנט שיהיה לכם קשה להתמודד איתו. אז איך פועלים בצורה נכונה בעת גילוי רטיבות באחד מהקירות החיצוניים?

קרא עוד...

כיצד לתחזק מערכת אינסטלציה

הכלל הידוע בחיים הוא, אם אנחנו רוצים שמערכת מסוימת תעבוד, אנחנו צריכים לתחזק אותה בצורה נכונה. תחזוקה היא לא רק כיצד לעבוד איתה נכון אלא זה מעבר לכך, כך לשמור עליה, לתפעל אותה, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בה לאורך זמן. ככל שאנחנו נתחזק את המערכת בצורה יותר טובה, כך גדל הסיכוי שאנחנו נוכל להשתמש בה לאורך זמן.

קרא עוד...

המים הקשים בישראל מכילים אבנית בכמות גדולה. את העובדה הזאת אתם מכירים היטב ונתקלים בה מדי יום, למשל, בקומקום, סביב הברזים או על גבי זכוכיות המקלחון.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

ביום חמישי הגישו תושבים מאזור דרום השרון, בתמיכת עמותת צלול, בקשה לתובענה ייצוגית נגד שמונה רשויות ותאגידים סטטוטוריים בגין זיהום חמור ומתמשך שנגרם לנחל הירקון כתוצאה מהזרמת שפכים וקולחים באיכות ירודה ממתקן טיהור שפכים "דרום שרון מזרחי".

קרא עוד...

מפה של כל חופי הים בתוכנית הדגל הכחול

לקראת פתיחת עונת הרחצה: שניים עשר חופים חדשים הצטרפו השנה וקיבלו את "אות הדגל הכחול" בעקבות הצטרפות החופים החדשים, למעלה מ- 30% מהחופים המוסדרים בישראל נמצאים תחת אמנת "הדגל הכחול" המעיד על עמידה בקריטריונים בינלאומיים של איכות חופים.

קרא עוד...

צילום: יח"צ

תאגיד המים "מי-רקת" פרסם את דו"ח המים הרבעוני לשנת 2017: המים שלכם באמת בידיים טובות. בסוף השבוע האחרון פרסם תאגיד המים "מי-רקת טבריה בע"מ" את דו"ח איכות המים לרבעון הראשון לשנת 2017. הבשורה: איכות המים בטבריה והסביבה גבוהה, מושלמת ומומלצת לשתייה.

קרא עוד...