צילום: אילוסטרציה

ביום חמישי הגישו תושבים מאזור דרום השרון, בתמיכת עמותת צלול, בקשה לתובענה ייצוגית נגד שמונה רשויות ותאגידים סטטוטוריים בגין זיהום חמור ומתמשך שנגרם לנחל הירקון כתוצאה מהזרמת שפכים וקולחים באיכות ירודה ממתקן טיהור שפכים "דרום שרון מזרחי".

קרא עוד...

מפה של כל חופי הים בתוכנית הדגל הכחול

לקראת פתיחת עונת הרחצה: שניים עשר חופים חדשים הצטרפו השנה וקיבלו את "אות הדגל הכחול" בעקבות הצטרפות החופים החדשים, למעלה מ- 30% מהחופים המוסדרים בישראל נמצאים תחת אמנת "הדגל הכחול" המעיד על עמידה בקריטריונים בינלאומיים של איכות חופים.

קרא עוד...

צילום: יח"צ

תאגיד המים "מי-רקת" פרסם את דו"ח המים הרבעוני לשנת 2017: המים שלכם באמת בידיים טובות. בסוף השבוע האחרון פרסם תאגיד המים "מי-רקת טבריה בע"מ" את דו"ח איכות המים לרבעון הראשון לשנת 2017. הבשורה: איכות המים בטבריה והסביבה גבוהה, מושלמת ומומלצת לשתייה.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומאוניברסיטת אילינוי באורבנה-שמפיין פיתחו ממברנות אולטראפילטרציה חדשות, המשפרות ברמה ניכרת את תהליך הסרת הווירוסים ממי ביוב עירוניים שעברו טיפול, המשמשים לשתיה בערים בעלות מקורות מים מועטים.

קרא עוד...

צילום: ניצן מתן, באדיבות עמותת צלול

דו"ח פתיחת עונת הרחצה 2017 וסיכום עונת חורף 2016-2017: עונת הרחצה 2017 נפתחה בתחילת חודש אפריל, ולא בסופו , כמקובל עד-כה, בעקבות החלטת משרד הפנים לפתוח את החופים במהלך חופשת הפסח. חשוב לציין, כי למרות פתיחת החופים לרחצה, השפד"ן ממשיך להזרים קולחים (שפכים מטופלים) לנחל שורק ומשם לים בחוף מצפון לקיבוץ פלמחים. הזרמת הקולחים ממשיכה בעקבות צמצום משטחי ההחדרה של השפד"ן ובעקבות היעדר כושר איגום לקולחים.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

עד לאמצע המאה מחצית מתושבי כדור הארץ יחיו באזורים של מצוקת מים. ישראל היא מדינה הממוקמת באזור דל משקעים אשר הפכה תוך עשורים בודדים לאחת המדינות המובילות בטכנולוגיות מים כגון השקייה, התפלה, השבחת מי קולחין ועוד. על רקע הגידול העולמי ועקב בעיות שנוצרו בתחום המים במסגרת תערוכת החקלאות הבינלאומית "אגרו משוב" יתקיים כנס מים עולמי המפגיש את טובי המומחים והחידושים בתחום.

קרא עוד...

ריכוך מים

אחד מהענפים שבהם מושקעים יותר משאבים בשנים האחרונות הוא הענף של טיהור וריכוך מים, בין אם מדובר על צריכת מים באופן פרטי ובין אם מדובר על שימוש במים לתעשייה. כאשר מדברים על מים רכים מדברים למעשה על מים שעל פי ההגדרה יש בהם כמות מלחי מגנזיום וסידן הרבה יותר קטנה לעומת מים "קשים". כאשר המים רכים הם נמצאים במצב המועדף שלהם מבחינת השימוש שניתן לעשות בהם בעיקר בעולם התעשייה ומכאן נובעת השאלה: איך מרככים מים? יש היום בשוק לא מעט טכנולוגיות קיימות שמאפשרות לנו לרכך מים ולכן בהחלט אפשר להבין מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, מחפשים את המכשירים הטובים ביותר בתחום.

איך לבחור את פתרונות הריכוך הטובים ביותר

חיפוש קצר באינטרנט מראה שיש מגוון רחב של פתרונות הקשורים כולם בריכוך של מים ולכן צריך לבדוק מה בדיוק אתם קונים. ראשית, כדאי לקרוא כמה שיותר מידע אודות הפתרונות השונים כדי להבין מה יוכל להתאים לכם ושנית, מומלץ מאוד גם להתייעץ עם המומחים בתחום. מי שעוסק בתחום הזה יוכל לסייע לכם לבחור את הפתרונות המתאימים לכם ביותר תוך התחשבות בנתונים כמו:

- אריכות ימי המכשיר

- היכולות וההספק שלו

- העבודה איתו ועוד

בנוסף לכך בהחלט כדאי יהיה לבדוק גם איזו חברה ייצרה את פתרונות הריכוך שבהם אתם חושבים לבחור כי יש הבדל בין האפשרויות השונות. פתרונות ריכוך טובים יוכלו לא רק להחזיק מעמד ליותר שנים אלא הם גם יוכלו לתת לכם תוצאות טובות יותר. יש היום מספר חברות שעוסקות בייצור של פתרונות ריכוך מים ולכן רצוי גם לקרוא חוות דעת בנושא שנכתבו על ידי לקוחות שכבר רכשו פתרונות שונים.

כמה צריך להשקיע במכשירים כאלה?

כמובן שאם אתם צריכים היום פתרונות טכנולוגיים שונים של ריכוך מים עבור התעשייה שלכם או המפעל שאתם מנהלים הרי שההון שעומד לרשותכם שונה מאשר פתרונות ריכוך לעסקים קטנים יותר. כאשר מדברים על מכשירי ריכוך שמיועדים למסעדה בסדר גודל קטן עד בינוני אנחנו תמיד נשקיע פחות מאשר כאשר מדובר על מכשיר שמיועד לתעשייה גדולה. בנוסף לכך, אפילו אם אתם בטוחים שמצאתם את הפתרון המושלם עבורכם כדאי יהיה גם לבדוק כמה עולים מוצרים מקבילים כי אין סיבה לבחור את המוצר הכי יקר שיש. לא תמיד כאשר אנחנו משלמים מחירים גבוהים יותר על מוצרים שמיועדים לרכך את המים זה אומר גם שהתוצאה הסופית תהיה טובה יותר או שהמכשיר יחזיק מעמד ליותר שנים. את השוואת המחירים בין מספר אופציות בענף הזה תוכלו בדרך כלל לעשות מבלי שאתם יוצאים מהבית כי את כל המידע ניתן יהיה למצוא אונליין. לכן אנחנו מזמינים אתכם לערוך כמה יותר בדיקות ורק אז לקבל החלטה סופית מה בדיוק אתם רוכשים.