המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) הודיעה היום לפעיל ישראלי שנפצע מרימון גז שירה עליו שוטר מג"ב בהפגנה בכפר א-נבי סאלח ב-13.5.2011 כי התיק נסגר "מחוסר ראיות". בנוסף לכך, הודיעה מח"ש היום לבצלם כי החליטה שלא לפתוח בחקירה בתלונותיהם של שלושה ישראלים נוספים שהוכו קשות על ידי שוטרי מג"ב במהלך אותה הפגנה. זאת, למרות שהירי והאלימות תועדו בהרחבה בוידאו

במכתב ממח"ש נאמר לבן רונן, שנפצע בידו, כי "ניתוח הראיות והגרסאות השונות העולות מחומר החקירה, הביאנו לכלל מסקנה, כי סיכויי ההרשעה בתיק אינם סבירים." בתשובה שנשלחה לשלושת המפגינים שהוכו, מסרה מח"ש כי "נסיבות העניין אינן מצדיקות פתיחה בחקירה פלילית".

יש לציין כי שלושת המתלוננים זומנו למתן עדות במח"ש, ככל הנראה במסגרת של בדיקה מקדמית לפני פתיחת חקירה. המתלוננים מתכוונים לבקש את חומר החקירה במטרה לערער על ההחלטה.

ביום שישי, 13.5.2011, פיזרו שוטרי מג"ב את ההפגנה השבועית בכפר א-נבי סאלח באלימות קשה על אף שהמפגינים לא יידו אבנים ולא סיכנו בכל דרך שהיא את אנשי כוחות הביטחון. במהלך פיזור ההפגנה, שתועד במצלמות מתנדבי בצלם בילאל תמימי ונרימאן תמימי, שוטרים הכו מפגינים בידיהם ובאמצעות אלות, בעטו בהם, קיללו אותם, התיזו על כמה מהם תרסיס פלפל ועצרו שלוש מפגינות תוך שימוש בכוח בלתי סביר.

בנוסף, שוטרי מג"ב ירו במהלך האירוע רימוני גז בכינון ישיר על מפגינים, תוך הפרת הוראות הפתיחה באש, ופצעו שניים מהם: מפגין ישראלי נפגע בכף ידו ושתיים מאצבעותיו נשברו, ואזרח אמריקני נפצע בראשו. בסרטון הוידאו שהועבר למח"ש נראה בבירור שוטר מג"ב יורה, בהנחיית מפקדו, רימון גז על המפגין הישראלי.