ביום ראשון הקרוב תדון ועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת החוק של ח"כ ד"ר נחמן שי שנועדה להנחות את הערוץ הייעודי בשפה הערבית לשדר את שידוריו למרחב המזרח התיכון. תיקון זה לחוק התקשורת בא לתת מענה למצב המתקיים במזרח התיכון בו עשרות ומאות ערוצי טלוויזיה שמקורם במדינות ערב נקלטים במרחב כולו וכמובן בישראל ואילו מישראל אין שידור למרחב זה. על פי ההצעה הערוץ יועבר למזרח התיכון כולו באמצעות שידור לוויני לא מוצפן

ח"כ ד"ר נחמן שי: "מדובר במחדל ארוך ומתמשך אשר הגיע העת לתקנו ובדחיפות, פרשת המשט הייתה העדות האחרונה והטריה ביותר למחדל זה. ישראל חייבת להיות שחקנית פעילה ויצירתית בקרב התקשורתי המתנהל בשמי המזרח התיכון. אנו שבים ומתלוננים כי תחנות עוינות לנו מכתיבות את הסיפור התקשורתי, שעה שישראל מפקירה הלכה למעשה חזית חיונית זו."

"במקום לשוב ולהתלונן על שידורים אלה, כפי שאנו נהנים לעשות, על הממשלה לחייב את הערוץ הייעודי בשפה הערבית שיעלה בקרוב בשידורי הלווין והכבלים בישראל, להרחיק שידוריו עד למלוא המרחב שבו אנו חיים ופועלים. יש סיכוי מצוין כי שידורים שיעשו ע"י זכיין פרטי ובפיקוח ציבורי יתקבלו בסקרנות, בעניין ובאמינות בקרב דוברי השפה הערבית באזורנו."

יוזמי ההצעה הנוספים הם חברי הכנסת שלמה מולה, יריב לוין, מירי רגב. הצטרפו לחוק חברי הכנסת שלי יחימוביץ', מגלי והבה, שי חרמש, אורית זוארץ, ניצן הורוביץ, זאב בילסקי, אילן גילאון.