ביום שלישי, ה-1.6.2010, יתקיים בכנסת כנס רב-משתתפים לרגל פתיחת אירועי הגאווה בישראל. הכנס, בראשותו של ח"כ ניצן הורוביץ ובמעמד יו"ר הכנסת רובי ריבלין, יתמקד בהסתה ובאלימות כלפי הקהילה הגאה – במלאת כמעט שנה לרצח בברנוער

כלים
בכנס ישתתפו ראשי הקהילה הגאה בישראל, נציגי משפחות הנרצחים והפצועים מהרצח בברנוער, חברי כנסת ונבחרי ציבור. בנוסף ישתתף בכנס דן גולדברג, אביהם של התאומים שחזר השבוע.

ח"כ הורוביץ: "הקהילה הגאה בישראל עברה טראומה בשנה האחרונה. הרצח בברנוער, ואירועי האלימות וההסתה כלפי חברי הקהילה שנמשכו לאורך כל השנה, הם פעמון אזעקה להגברת המאבק למען חברה נאורה וסובלנית. הזכירו לכולנו עד כמה עמוקה הבעיה שהמאבק לשיוויון ולקבלה של הקהילה בישראל עוד רחוק מלהסתיים. כנס הגאווה בכנסת הוא בדיוק הדרך שלנו לשים את זכויות הקהילה הגאה בלב הקונצנזוס הישראלי, ולהביע תמיכה רחבה, מכל סיעות הבית, בשיוויון ובחופש המגיע לקהילה".

בפתית הכנס תוצג לראשונה תערוכת תמונות שציירו הנערים והנערות הפעילים בבר-נוער של האגודה, אליו כוון פשעה השנאה ב-1 לאוגוסט 2009. התערוכה, תחת השם "דיוקן של רוצח", משקפת את האירוע כפי שנחרת בזיכרונם של בני הנוער, חלקם אלה שהיו במקום, חוו את האירוע ואף ראו את פני הרוצח. התמונות יעלו לקראת שבוע הגאווה באתר האגודה ויוצגו לקהל הרחב בתערוכה שתתקיים באשכול הפיס במתחם בית הספר העירוני א' ב-14-16 ליוני.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS