לקראת יום העצמאות ה-64 למדינת ישראל שלחו בספריה המרכזית לעיוורים, כבדי ראייה ומוגבלים את ההמנון הלאומי "התקווה" בכתב ברייל לחברי הכנסת

כלים

להמנון, שהגיע לידי הח"כים ערב יום העצמאות, צורף מכתב בו נאמר: "בימים בהם חוגגת מדינת ישראל את יום עצמאותה ה- 64, עשרות אלפי עיוורים, כבדי ראייה ובעלי מוגבלויות בקריאה בישראל, עדיין נלחמים מידי יום על עצמאותם ועל הזכות ליהנות מיצירה ספרותית ככל האזרחים. זאת בשל הקושי התקציבי בהנגשת ספרות כתובה לבעלי מוגבלויות בקריאה".

עמוס באר מנכ"ל הספרייה: "עבור אנשים רבים ובכללם גם נבחרי הציבור שלנו, קיומה של הספריה נתפס כמובן מאליו והם אינם יודעים שכיום, אנו מצליחים להנגיש לציבור העיוורים, כבדי הראייה ובעלי מוגבלויות בקריאה רק כ 5% מכלל הספרות המתפרסמת בארץ. אנו שואפים כל העת להרחיב את פעילות הספריה ולאפשר לקוראינו ליהנות ממגוון רחב של ספרי קריאה, עיון ולימוד, עיתונות יומית וכתבי עת שונים, בכמות ובאיכות המתאפשרת לקורא הרואה.

תרגמנו את ההמנון לכתב ברייל ושלחנו אותו לחברי הכנסת, משום שאנו מאמינים כי בידם הכח להניע את תהליך השינוי ביחס החברה והמדינה למצוקת העיוורים ולהעלות את המודעות לנושא חשיבות קיומה של יצירה ספרותית בפורמט מתאים גם לבעלי מוגבלויות שונות, כי רק ביחד נעניק לעיוורים את התקווה ליהנות מיצירה ספרותית ככל האזרחים!"

הספריה המרכזית לעיוורים כבדי ראיה ומוגבלים הינה מרכז ללא כוונת רווח, הפועל בארץ מזה שישים שנה. הספריה מייצרת ומשאילה ספרים וכתבי עת מוקלטים, בכתב ברייל ובאותיות גדולות, מתוך מטרה להגשים את זכותו של העיוור לדעת.

ההמנון בברייל

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS