כ- 700 ירושלמיות וירושלמים נטלו חלק באירוע שירת הנשים הפומבי "שיר לשיוויון" של תנועת ישראל חופשית, שהתקיים ביום הבינלאומי נגד אלימות כלפי נשים, כמחאה נגד הניסיונות של גורמים חרדים למנוע שירת נשים פומבית. בנוסף השיקה באירוע תנועת ישראל חופשית קמפיין חדש: "איך אני מתלבשת? חייג 1-800- לא- עניינך"

(צילום:אפרת אטון)

מחאה ייחודית נגד הניסיונות להגביל את חופש הביטוי של נשים ולמנוע שירת נשים במרחב הציבורי: זמרות ירושלמיות הופיעו ברחוב, וחברות מועצת העיר ירושלים נאמו ברחוב, למול עיני הציבור הרחב, במסגרת אירוע ייחודי שמארגנת תנועת "ישראל חופשית" במטרה לשמר את זכותן של נשים לשיר.

אירוע המחאה נערך ביום הבינלאומי נגד אלימות נגד נשים, כדי להמחיש שהניסיונות למנוע שירת נשים הם אקט אלים ופוגעני נגד נשים. בנוסף השיקה תנועת "ישראל חופשית" באירוע קמפיין חדש, המעוצב בהשראת מדבקות הרכב ששואלות "איך אני נוהג?" - הקמפיין החדש שואל "איך אני מתלבשת? חייג 1-800-לא-עניינך".

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית, מארגנת האירוע, אמר באירוע: "בכל יום אנו שומעים על צנזור והשחתת פרסומות עם תמונות נשים, על אלימות המופעלת כלפי נשים בקווי האפליה ועל חיילים בצה"ל המסרבים לשמוע שירת נשים. אנחנו נתייצב למאבק בכל מקום בו יהיה ניסיון להפלות נשים בשל היותן נשים"

חברת מועצת העיר מירב כהן (התעוררות): "אומרים לנו ששירת נשים זו תועבה, אז אנחנו שרות. אומרים לנו שאסור לנו להיראות בציבור, אז אנחנו מחייכות למצלמה. אומרים לנו שריקוד זה פשע, אז אנחנו עולות לבמה. התשובה לקיצוניות היא מתינות והתשובה לאלימות היא משטרה."

לורה וורטון, חברת מועצת העיר ירושלים (מרצ): "סתימת פיות לנשים היא אלימות נגד נשים. אנשים שלא מסכימים שנשים יהיו בחוצות העיר או ישירו בפומבי רואים נשים כנחותות, או מנגד רואים בגברים תאבי מין או ככאלה שלא שולטים ביצריהם"

אייל אקרמן, רכז "ירושלים חופשית", סניף ירושלים של "ישראל חופשית": "אנחנו גאים לראות מאות ירושלמיות וירושלמים שהגיעו היום לומר - עד כאן, לא נאפשר לקבוצות שוליים קיצוניות להכתיב את סדר במדינת ישראל, בודאי לא כשזה מגיע להדרה של חמישים אחוז מהאוכלוסיה מהמרחב הציבורי."

רחל עזריה, חברת מועצת העיר (ירושלמים) אמרה כי:"אחרי הצלחות מסחררות ומשמעותיות של המהפכה הפמיניסטית לשוויון זכויות בצבא, בעבודה ובהשכלה, אנחנו עדים היום לנסיגה לאחור. הדרת נשים היא תופעה שללא ספק מחזירה אותנו אחורה. אבל אנחנו לא ניתן לזה לקרות, וההוכחה לכך היא כמות האנשים שהגיעו לכאן."

באירוע, שנערך היום, ה- 25.11, ב-11 בבוקר ברחבת המשביר הישן בירושלים, הופיעו הזמרות רונית רולנד, שירה ז. כרמל, מיכל לוטן, מקהלת "שיר למחר" של התנועה המסורתית "נעם" ולהקת טרנטינה.