"לא מלחמה על הפירורים. נלחמים על הבית" - היום בשעה 16:00 יחשפו יוזמי המחאה החברתית ומוביליה את המתווה לשיקום החברה בישראל, במסמך עקרונות לצמצום הפערים החברתיים והורדת יוקר המחיה בישראל. לדברי מנהיגי מחאת האוהלים "הזעקה האזרחית הרחבה היוצאת מן העם, מחייבת דיון דחוף על סדרי העדיפויות של מדינת ישראל וחשיבה מחדש על השירותים הציבוריים שמקבלים אזרחי המדינה"

מסיבת העיתונאים תתקיים בשעה 16:00 בבית סוקולוב בת"א ותחשוף את העקרונות, אשר נכתבו יחד עם ארגונים חברתיים רבים ומייצגים את מירב העוולות החברתיות בארץ : מבעיות הדיור, החינוך, יוקר מוצרי המזון, יוקר הדלק ,הפרטת חקלאות ישראל , הפרטת קרקעות ישראל, שיעור העוני הגבוה והסרת אחריות המדינה מתחומים אלו.

העקרונות מציעים מסגרת דיון לצמצום הבעיות החברתיות המרכזיות במדינה. לולא נקודות אלו, הציבור במדינת ישראל ימשיך להלחם על הפירורים אחד נגד השני: אמהות חד הוריות נגד מילואימניקים, סטודנטים נגד הקשישים, ניצולי השואה נגד ציבור המורים וכיוצא בזה.

"עקרון מרכזי המנחה אותנו במלחמה על הבית הוא הגדלת מסגרת התקציב," אומרים מובילי המחאה, "ללא הגדלת מסגרת התקציב – לא ניתן יהיה להתמודד עם המצב המחפיר אליו הגיעה מערכת הבריאות, החינוך, הדיור ,מיגור יוקר המחייה ויכולתו של אדם לחיות בכבוד בארץ הזאת.

זאת ניתן יהיה לעשות, בין היתר, תוך כדי שינוי מדיניות המס. אנו מאמינים ששינוי אפשרי, ושנבחרי הציבור רק צריכים לרצות בו".