באגודה לזכויות האזרח התקבלו היום פניות ממשתתפי מחאת האוהלים ברמת גן, כי ההתעמרויות של ראש העירייה, צבי בר, במאהל המחאה בכיכר רמב"ם ובמשתתפיו ממשיכות כסדרן - זאת חרף המכתב שנשלח אליו אתמול מטעם האגודה בעניין. כך, אמנון ביגלמן, ממשתתפי המאהל קיבל אתמול קנס בסך 470 ₪ על תליית מודעת "מחאה פוליטית", זאת לאחר שתלה על גדר סמוך למאהל שלט שעליו נכתב "נלחמים על הבית"

לדבריו, העירייה שלחה אתמול למאהל פקח עירוני שמטרתו להשגיח על המוחים; בהמשך הערב הגיעה ניידת של השיטור העירוני, נאמר לו שהם הוזעקו למקום משום שסירב להזדהות בפני הפקח, למרות שלדבריו אף אחד לא ביקש זאת ממנו.

במקביל הפקח דיבר עם מנהל מחלקת התברואה, שפיקח על האירועים בשלט רחוק, חזר לאמנון והודיע שנאמר לו לקנוס אותו.

פנייה נוספת התקבלה באגודה מרועי ברזילי, חבר מועצת העיר ברמת גן, אשר שותף גם הוא במאהל המחאה; הוא סיפר שביום שלישי האחרון הוגשה נגדו תלונה במשטרה לדבריו, מטעם העירייה' כנראה בגין תליית כרזה או מעשה דומה.

עו"ד טל חסין, מנהלת מחלקת פניות הציבור של האגודה לזכויות האזרח, שלחה היום מכתב נוסף לצבי בר, בדרישה שהעירייה תחדל מהתנהלותה השערורייתית ובין היתר תודיע על ביטול קנס שהוטל על תושב העיר שלא כדין.

"הוצאת הדו"ח בנסיבות אלה מהווה פגיעה קשה בחופש הביטוי תוך סטייה מתכלית החוק וניצול לרעה של סמכויות הפיקוח העירוני, במטרה להתנכל לאזרחי רמת גן המממשים את זכות היסוד שלהם לחופש הביטוי והמחאה. נראה שפקחי העירייה מונעים משיקולים זרים – סמכויות הפקחים לא נועדו למקרים שכאלה, במיוחד כאשר בכל המדינה פועלים מאהלי מחאה וראשי הערים ברובם נוהגים באיפוק והבנה".