תחת הסיסמא 'פותחים חזית צפונית למען הצדק החברתי' תערך עצרת המחאה של הצפון במוצ"ש בעפולה. את העצרת מארגנים אנשי מטה המחאה 'ב' זה אוהל – החזית הצפונית', המורכבת ממאהלי המחאה בעפולה, יקנעם, מגדל העמק, טבעון, כרמיאל ועוד, אגודות הסטודנטים, תנועת בני המושבים ועוד רבים אחרים

כלים

במוצאי שבת, 13 באוגוסט החל מהשעה 20:30 תחל עצרת המחאה הגדולה של הצפון בעפולה. הציבור מוזמן לקחת חלק ולהגיע לנקודת ההתאספות בכיכר העצמאות בעפולה, משם תצא תהלוכת המחאה לאורך השדרה הראשית של עפולה, עד לרחבת יד-לבנים, שם תערך עצרת המונית בהשתתפות אומנים מהשורה הראשונה (פרטים על האומנים ימסרו בהמשך השבוע). מארגני העצרת מבקשים מהציבור להגיע בלבוש בצבע כחול ולבן, צבעי דגל הלאום, כדי לחזק את ישראל.

בדף הפייסבוק שנפתח השבוע תחת השם 'עצרת החזית הצפונית' נכתב כי המאבק לצדק חברתי מתרחש גם בצפון ובענק. נשים וגברים, חילוניים ודתיים, אשכנזיים ומזרחיים, ימנים ושמאלנים, יהודים וערבים שמים הכול בצד ומתאחדים ליצירת עתיד חדש, הצטרפו אלינו להחזיר את הכוח לעם.

מארגני עצרת המחאה מסרו כי חניה תתאפשר במתחם יד לבנים בעפולה. בנוסף יצאו הסעות מאורגנות מרוב יישובי הצפון על-פי דרישה. המעוניינים בהסעה או מוכנים ליזום הסעות מאורגנות מתבקשים לפנות למאהל באזור מגוריהם.

"המטרה איננה להחליף את השלטון, אלא לגרום לשלטון להבין שאנחנו כאן!" נכתב באתר העצרת בפייסבוק. "כשהילדים שלכם ישאלו אתכם איפה הייתם כשהחלה המהפכה החברתית הגדולה ביותר, מה תגידו להם?".