פעילים בכירים במחאת האוהלים טוענים כי באסיפת ראשי המאהלים שהתקיימה הבוקר הוחלט בהצבעה כי מנהיגי המחאה, המכונים גם בשם "שביעיית רוטשילד", יוחלפו. במקביל, במה שמסתמן כקרע בין קבוצות שונות במחאה החברתית,  פעילים אחרים במחאת האוהלים טוענים כי הצבעה כזו כלל לא התקיימה בישיבה

גורמים המזוהים עם מחאת האוהלים הודיעו היום כי "לאור תחושות קשות של ניתוק וניכור מצד מנהיגי המחאה החברתית,  אשר הגיעו לשיאן במסיבת העיתונאים שהתקיימה השבוע (יום רביעי, 24.8) הוחלט באסיפת ראשי המאהלים השבועית, שהתקיימה הבוקר (26.6) באשדוד כי הנהגת המחאה הנוכחית תוחלף ומיד."

לטענת אותם גורמים, האסיפה, בה נכחו כ- 60 ראשי מאהלים מכל רחבי הארץ, קבעה כי ההנהגה הנוכחית לא תמשיך לייצגם וכי מבנה ההנהגה החדש יורכב מ- 10 נציגי מחוזות ארציים ושלושה נציגים בלבד למאהל רוטשילד - שינוי משמעותי בהרכב אסיפת נציגי מאהלי המחאה.

"החלטה זו משקפת את התפיסה כי מאבק זה הוא מאבק של אזרחים ולא של הנהגה", כך התבטא נציג אחד המחוזות הגדולים הבוקר באסיפה.

מנהיגי מחאת האוהלים, ובראשם דפני ליף, ספגו הבוקר האשמות קשות בדבר התנהלות לא דמוקרטית ומנותקת. "ברור לכולם כי מרכז הכובד חייב לעבור למאהלים בכל הארץ ובעיקר לפריפריה שהיא לב המדינה", הוסיף אותו נציג.

פעילים אחרים של מחאת האוהלים אמרו הערב כי הצבעה כזו כלל לא התקיימה, והנהגת מחאת האוהלים תמשיך לפעול במתכונתה המוכרת, כשבראשה דפני ליף.

בתגובה אמרו יוזמי הדחתה של דפני ליף כי: "יציאתם של גורמים אינטרסנטיים לתקשורת בהכחשה שלא הייתה הצבעה רק ממחישה את התנהלותם המנותקת והמנוגדת לרוח הדמוקרטית. הקרקע בוערת מתחת לרגליהם והם מתנהגים כמו אחרוני העריצים.

להתנהלות כזו אין מקום מבחינתנו, זוהי התנהלות שמזכירה את התנהלותם של אסד וקדאפי, שכנינו למזה"ת שלא מוכנים לקבל את רצון העם ונאחזים בקרנות המזבח תוך הפצת חצאי אמיתות במקרה הטוב ושקרים במקרה הגרוע.

צר לנו, אנשי המאהלים ברחבי הארץ, שבמקום לקחת את המאבק למקומות חיוביים, תוך התחשבות בהחלטות שהתקבלו באופן דמוקרטי, בוחרים אותם גורמים אינטרסנטיים להוכיח כי הם מונעים מאגו ומשתלטנות שלא מקדמים איש לשום מקום."