מחאת האוהלים מסלימה: היום (א') בשעה 19:30 יחסמו ל-15 דקות צומת עזריאלי וצמתים נוספות ברחבי הארץ כחלק מהתגברות המחאה בשבוע האחרון לקראת צעדת המיליון שתערך ב-3.9

אזרחים רבים יצאו היום לרחובות ולצמתים כמסר לסולידריות המתגברת בעם. התאריך הוא גם יום הולדתו של גלעד שליט, והוא לא נבחר כלאחר יד.

"הפקרותו של גלעד שליט ע"י ממשלת ישראל היא סמפטום למחלה הקשה שהממשלה חולה בה, והיא הזנחת אזרחי מדינת ישראל," אומר מגן דהרי מתנועת 'לאהו"ב', מארגן המחאה.

"חסימת הצמתים היום היא סמל לצומת הדרכים בה עומדת הממשלה והמדינה – האם להמשיך ולהפקיר את האזרחים למלחמה על פירורים, או לקחת אחריות אמיתית על כלל הצרכים הבסיסיים של האזרחים על-ידי הגדלת העוגה." מוסיף דהרי.

היום בשעה 18:00 יצאו מאות בני נוער בצעדה מהמאהל הירושלמי בגן הסוס לעבר בית ראש הממשלה, שם תתקיים עצרת מחאה.

בשבועות האחרונים מתכנסים בתדירות גבוהה בני נוער מרחבי העיר לדון בשילוב הנוער במאבק לצדק חברתי ונוכחותם במאהל הולכת וגוברת. בעקבות כך הוחלט לארגן הפגנת נוער שמטרתה להוביל למעורבות גוברת של הנוער במאבק לעיצוב עתיד המדינה.

הנערים ישאו שלטים "הנוער מצטרף למאבק" ו"ההורים שלי לא מסיימים את החודש". בני נוער בעיר יזמו את האירוע ופנו גם ליושבי המאהל בירושלים, "ב' זה אוהל" ולתנועות הנוער השונות ביניהם תנועת הנוער העובד והלומד ותנועת השומר הצעיר.

"המאבק הזה הוא גם המאבק של הנוער שהוא העתיד של המדינה הזאת" אומרת מיכל קוסקי, ממארגני ההפגנה, "מדינת רווחה היא זאת שאומרת אני אחראית על האזרחים, על הנוער, כך שיהיה להם איך ללמוד וכיצד לעבוד, מדינה שהולכת בכיוון הזה לא יכולה להמשיך ולהפריט את החינוך שלנו ואסור לה שתפקיר את בני הנוער העובדים לחסדיהם של מעסיקים- מדינה שמפקירה את עתיד ילדיה היא מדינה שאיבדה כל מצפן ערכי ואם צריך אנחנו נסייע לה להחזיר אותו"