סיעת האיחוד הלאומי לרה"מ: הצג פתרונות אמיתיים למצוקת הדיור - או שלא תוכל להציגה עוד כמחאה פוליטית שמלאנית

במכתב שנשלח על ידי חברי סיעת האיחוד הלאומי לרה"מ, ח"כ בנימין נתניהו, בעניין משבר הדיור, מאיימת סיעת האיחוד הלאומי להצטרף למחאת האוהלים, למרות שהמחאה מונהגת, לדעת חברי האיחוד הלאומי, ע"י ארגוני שמאל.

"הפתרונות שהצעת אתמול הם טובים, אך אינם רלוונטיים לתחושת המצוקה הציבורית הרחבה, האותנטית, והמיידית. לתחושת מצוקה זו עליך להציג פתרונות מהירים הרבה יותר." כותבים חברי האיחוד הלאומי לנתניהו.

"חלק חשוב במצוקת הדיור נוצר בגלל הקפאת הבנייה הציבורית בירושלים וביו"ש. הסרת המגבלות הללו תאפשר בנייה מהירה של רבבות יחידות דיור יש גם צורך דחוף בפרויקטים של בנייה קלה היכולה להקל על המצוקה הזמנית ולהוריד שכר דירה בכל הארץ.

מיזמים כאלו - בקנה מידה רחב- הוצעו הן על ידי אריאל שרון כשר השיכון כדי להתמודד עם מצוקת דיור צפויה נוכח גלי העלייה מרוסיה והן לאסוננו גם כדי לספק בתוך חודשים מספר פתרונות זמניים למגורשי גוש קטיף." טוענים באיחוד הלאומי.

"אנו ערים לכך שחלק ממחאת האוהלים מובל על ידי גורמי שמאל, אך היא מביעה מצוקה אמיתית. אם לא נקבל תשובה עניינית וחיובית על פנייתנו זו- נצטרף גם אנו למאבק הזה ובכך אולי נעניק לו דימוי ציבורי רחב עוד יותר." נכתב במכתב לראש הממשלה, עליו חתמו כל חברי הכנסת של האיחוד הלאומי-  ח"כ יעקב כץ (כצל'ה), ח"כ אורי אריאל, ח"כ אריה אלדד וח"כ מיכאל בן ארי.