בימים האחרונים נתונים מאהלים בגוש דן להתנכלויות מצד הרשויות. כך, אתמול בצהריים הופיעו פקחי העירייה במאהלי המחאה בשדרות חן ובשדרות נורדאו בתל אביב, פירקו אוהלים בתואנה שנחשדו כבלתי מאוישים והחרימו אותם. ברמת גן, סובלת מחאת האוהלים שבכיכר רמב"ם במרכז העיר מהתנכלויות חוזרות ונשנות מצד העירייה. אתמול בערב נשלחו לאזור פקחים אשר תלשו שלטי מחאה, קרעו את חלקם והחרימו אחרים. בניגוד להוראות החוק, הם לא ענדו תגים מזהים

כלים

עקב דיווחים על פינויי מאהלים בתל אביב וברמת גן, האגודה לזכויות האזרח פנתה היום בדחיפות אל ראשי העיריות של תל אביב ורמת גן, בדרישה לחדול מהפגיעה בחופש הביטוי של משתתפי מחאת האוהלים.

במכתב אל רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, מתריע עו"ד אבנר פינצ'וק, ראש תחום חופש הביטוי באגודה לזכויות האזרח, כי החרמת אוהלי מחאה בתואנה ש"אינם מאוישים", היא פגיעה לא סבירה ושלא לצורך בחופש המחאה וברכושם של המפגינים.

"אדרבה, יש לכבד את חופש הביטוי גם של אנשים עובדים שאינם מצליחים להקדיש את כל זמנם למחאה. יתרה מכך, גם אם מספר מצומצם של אוהלים משמשים כסמל וכמסר, עדיין לא ברור מדוע דווקא אליהם נטפלת העירייה. אוהל ריק אף אינו מהווה מפגע תברואתי או אחר." כותב פינצ'וק.

במכתב ציין עו"ד פינצ'וק כי "אנו מודעים למאמץ שמשקיעה עיריית תל אביב על מנת לאזן באופן ראוי בין שמירה על חזות העיר ורווחת התושבים לבין כיבוד חופש הביטוי והמחאה, אולם דווקא בשל כך אנו מצפים שתימנע מיוזמות פוגעניות, קטנות וגחמניות כמו זו של יום האתמול".