עיתונאים ממדינות ערב פונים לאתר האינטרנט של רשות השידור בערבית בבקשה לפרסם את דיווחיהם מאתרי ההתקוממות והמהומות ברחבי המזרח התיכון.  מאז תחילת גל ההתקוממויות בארצות ערב התגברה התופעה של עיתונאים ערבים הפונים לאתר "ערביל" arabil - אתר האינטרנט של הרדיו והטלוויזיה בערבית,  ומספקים לו דיווחים ותמונות  ממקום ההתרחשות

ישנם עיתונאים שאף אינם חוששים לציין פרטים כגון שם ומספר טלפון, הם משבחים את הדיווח הענייני והמקצועי של "קול ישראל בערבית" ושל אתר "ערביל" בנושא המהומות וההתקוממויות האחרונות ומציינים שהם רואים באתר במה נאותה לפרסום דיווחיהם.

כך לדוגמה עיתונאי תימני מעדן שלח בעת האחרונה צילומים בלעדיים מאתרי ההפגנות ואף קטע וידאו שבו נראים המפגינים תוקפים מכונית של כוחות הביטחון התימניים. כמו כן התקבלו דיווחים מעיתונאים מצרים, אלג'ירים, מרוקנים ועיתונאים ממדינות המפרץ, וצייר קריקטורות מצרי אף הציע לאתר לפרסם את יצירותיו במהלך ההתקוממות.

עורך האתר, שייקה קומורניק, מציין שמאז פרוץ גל ההתקוממויות  ניכרת עלייה חדה במספר הכניסות לאתר, ובחודש האחרון נרשמו יותר מרבע מליון כניסות מרוב מדינות ערב וגם ממדינות המערב.

זמן השהייה הממוצע באתר עולה על 15 דקות, ומכאן אפשר ללמוד שהנכנסים אליו גם קוראים את תכניו. יתרה מזו -  ידיעות  וכתבות בלעדיות המופיעות באתר, בעיקר כאלה הנוגעות לישראל, זוכות לציטוטים נרחבים באתרים מובילים בעולם הערבי.