כלים

מפקחי מינהל מקרקעי ישראל בסיוע שוטרי משטרת ישראל פינו היום פלישה לאדמות מדינה באיזור התעשייה של מושב נהורה, הסמוך לקרית גת. הפולש, משה מימוני, השתלט על אדמות מדינה המיועדות לשימוש תעשייה והקים עליהן מועדון קלפים בלתי חוקי לשימוש מסחרי

פלישה לאדמות מדינה, בהיקף של כחמש מאות מטרים , באיזור התעשייה נהורה במועצה האיזורית לכיש, פונתה היום במסגרת מבצע אכיפה בעקבות פסק דין לפינוי, על ידי מפקחי מינהל מקרקעי ישראל ושוטרי משטרת ישראל.

הפולש, משה מימוני, תושב האיזור, השתלט על אדמות מדינה המיועדות לשימושי תעשייה במטרה לספק מקומות עבודה לתושבי האיזור. מימוני בנה על הקרקע עליה השתלט לפני כ- 5 שנים שני מבנים בלתי חוקיים ורחבה, ששימשו כמועדון קלפים בלתי חוקי, ושימושים נוספים מהם הפיק רווחים לכיסו – על חשבון הקרקע הציבורית, שעלותה מוערכת במיליוני שקלים.

לאחר מאבק משפטי ניתן צו משפטי המאפשר למינהל מקרקעי ישראל את פינויו של מימוני. מימוני סגר את מועדון הקלפים הבלתי חוקי שהפעיל והמבנה נהרס היום ע"י מפקחי המינהל, בסיוע משטרת ישראל.

מינהל מקרקעי ישראל מתכוון לפעול בנוסף להליך משפטי במטרה להגיש נגד מימוני תביעה למימון הוצאות הפינוי שנגרמו למדינה בשל פלישתו לאדמותיה, הכוללות את הוצאות הציוד ההנדסי, עלויות כוח האדם ועוד.

מנהל אגף הפיקוח במינהל מקרקעי ישראל, ישראל סקופ, אומר: "גורמים עבריינים מנסים להשתלט על קרקעות הלאום וגורמים בכך נזק לציבור כולו. המינהל ימשיך במדיניות יד קשה שמטרתה להרתיע פולשים, ולכן אנחנו תובעים מהפולשים המפונים לא רק את דמי השימוש בקרקע, אלא גם את הוצאות הפינוי שפלישתם מחייבת את קופת המדינה להוצאות כספיות כבדות, של מיליוני שקלים."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS