ביום שלישי האחרון, 15 ביוני, ערכה עיריית טבריה, באמצעות האגף לתיירות אירועים וספורט, טקס לחנוכת מוזיאון הפסלים הפתוח, שהוקם בכניסה הצפונית לטיילת. המוזיאון הינו פרויקט המשותף לעיריית טבריה, החברה הכלכלית לפיתוח טבריה והחברה הממשלתית לתיירות, במסגרתו הוקם מתחם פסלים ייחודי הפתוח לקהל הרחב. המוזיאון מהווה אטרקציה תרבותית -אמנותית וכן נקודת ייצוג לאמני הצפון, לצד תרומה לערכים חינוכיים והיסטוריים, ושילוב "ישן וחדש" במרקם האורבאני של העיר. שמונה היצירות הייחודיות שנבחרו להיכלל בפרויקט עוסקות בערכי מודל החיים של העיר טבריה- "עבר מצמיח עתיד", והשראתן שאובה מהשפה העברית והניקוד הטברייני

כלים

הטקס נערך במעמד: זוהר עובד -ראש "עיריית טבריה">עיריית טבריה , סגניו וחברי מועצת העיר, נועז בר ניר-מנכ"ל משרד התיירות, יעקב זיגדון-מנכ"ל העירייה, עלוית פרוינד-מנכ"ל החכ"ל, אבי זנדברג- יו"ר התאחדות המלונות, לימור פורטל- מנכ"לית התאחדות המלונות, שמעון פיניאן- מנהל האגף ל "תיירות אירועים">תיירות אירועים וספורט, נציגי משרד התיירות ובכירי החברה הממשלתית לתיירות, אוצרי המוזיאון, האמנים שלקחו חלק בפרויקט, תלמידי כיתה ה' מבית הספר "כינר", והציבור הרחב.

את הטקס, שהונחה ע"י אוצרת המוזיאון, אסתי דרורי, פתח ראש העירייה-זוהר עובד:"הקמת המוזיאון הפתוח הפכה את סמטה האפלה למתחם תיירותי, שוקק ומזמין. מדובר ברצף של פרויקטים לפיתוח תיירותי המבוצעים ברחבי העיר, שגולת הכותרת היא השקתו הקרובה של מופע המים המוסיקאלי בחלקה הדרומי של הטיילת. המוזיאון הפתוח המעלה על נס את היצירה המקומית, ברוח מודל החיים עבר מצמיח עתיד. אני מודה לכל השותפים, ומזמין את הציבור הרחב להגיע והתרשם".

בהמשך, נשא דברים מנכ"ל משרד התיירות- נועז בר ניר, שציין לחיוב את התפתחותה של העיר ושדרוג תשתיותיה התיירותיות "אני ער להתפתחות הגדולה של העיר. טבריה הינה עוגן תיירותי וזאת בזכות מאפייניה הייחודיים, משרד התיירות פועל רבות לקידום מרכיבי המוצר התיירותי הטברייני" אמר.

בין האמנים המשתתפים בפרויקט: עמוס ישכיל עם היצירה "גל סגול כהה", ז'אק ז'אנו עם יצירה "חמת טבריא", לי רמון עם היצירה "שם הרי גולן", שאול סלו עם היצירה "ערוגה נאוה", ג'ון פט מאיירס עם היצירה "מושב בזלת", דוד פיין עם היצירה "ניקוד טברייני" ואריק כלפון עם היצירה "מגדלון", לצד האמנית, ילידת העיר טבריה, "אילנה גור">אילנה גור , שיצרה עבור פרויקט זה את פסלה "ספינת האם".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS