חברת הנסיעות "איילה גיאוגרפית" המתמחה בטיולים למצריים מדווחת כי שלום לכל המטיילים הישראלים השוהים עתה במצריים מטעמה. גם מחברת "בריזה" נמסר כי כרגע שוהים במצרים 22 מטיילים כקבוצת טיול בהדרכתה של דליה מאירי. הקבוצה עושה דרכה מפאיום לקהיר ומשם ברכבת לילה ללוקסור

מחברת איילה נמסר כי כרגע שוהים במצריים 30 מטילים בהדרכתו של פרופ' דן בהט. הקבוצה מטיילת בשעה זו בלוקסור ולמטיילים שלום. מחברת איילה גיאוגרפית נמסר כי עם שני המדריכים והמטיילים הישראלים מתקיים קשר טלפוני קבוע ורצוף.

מארגן הטיול למצרים, אלי מלי מחברת "איילה גיאוגרפית" מסר כי בחודשים האחרונים כולל בחנוכה יצאו מספר קבוצות ובסה"כ מאות ישראלים למצרים. לדבריו של אלי מאלי מיליוני תיירים מערביים מבקרים במצריים מדי שנה ללא חשש.

אלי מאלי מדגיש כי באופן קבוע קיימת אבטחה טובה ונוכחות מתוגברת של המשטרה המצרית בכל אתרי התיירות והתיירים הישראלים שחזרו דיווחו על תחושת ביטחון גבוהה.

הטיולים היוצאים מישראל למצריים כוללים טיסה לקהיר, ביקור בקהיר, באתרי הפירמידות בגיזה, בפאיום, רכבת לילה ללוקסור, ביקור בעמק הנילוס, באסוואן, באבו סימבל , ביקור במוזיאונים, באתרים היסטוריים ועוד.