צעיר ישראלי, בן 28, שיצא לטיול בתאילנד, נפצע לפני כיומיים בתאונת דרכים בעת שרכב על אופנוע. הוא הובהל במצב קשה לבית החולים המקומי, ומצבו מוגדר קשה. המידע על התאונה ועל מצבו הרפואי של הצעיר שבני משפחתו מתקשים לממן את הטסתו ארצה להמשך טיפול, הגיע למנכ"ל מד"א, המשתתף בימים אלה בכנס אימד"ק, בו נוכחים כל ראשי אגודות הידידים של מד"א מרחבי העולם

כלים

עם קבלת המידע, החל לפעול מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, בכל דרך אפשרית על מנת להעניק לצעיר, שיצא לתאילנד ללא כל ביטוח רפואי, את הטיפול הטוב ביותר ועל מנת להביאו לטיפול בישראל.

בתוך כך, פנה מנכ"ל מד"א לראש אגודת הידידים האוסטרלית, בבקשה שיירתמו ויעניקו סיוע כלכלי לטובת הבאתו של הצעיר הפצוע לטיפול בישראל. ראש אגודת הידידים נרתם באופן מיידי, והבטיח לכסות את כל עלויות ההטסה של הצעיר ארצה וכן כל טיפול נוסף שיידרש לצעיר בעת שהותו בתאילנד.

במקביל, פנה מנכ"ל מד"א גם למנכ"ל אל-על, ויידע אותו על האפשרות שהצעיר יזדקק להטסה רפואית ארצה באופן מיידי.

תיקו הרפואי של הצעיר כבר הועבר לידי מד"א, נוצר קשר בין רופאי מד"א לבין הצוות הרפואי המקומי בבית החולים בתאילנד וכעת ממתינים בארגון לקבלת ההערכות האחרונות של הרופאים המקומיים בדבר מצבו של הצעיר, שעבר ניתוח ראש בשעות האחרונות.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "עם היוודע דבר המקרה, נרתם מד"א לסיוע רפואי לצעיר. צוות של רופאים ופרמדיקים נערך כבר כעת לאפשרות שיצטרך לצאת בשעות הקרובות לתאילנד, על מנת להביא את הצעיר לטיפול בישראל, וכעת אנו ממתינים לדיווחים עדכניים בדבר מצבו. מד"א, באמצעות הסיוע האדיב של אגודת הידידים האוסטרלית, ימשיך לעשות כל שביכולתו על מנת להעניק לצעיר הפצוע את הטיפול הטוב ביותר האפשרי ועל מנת להביאו בהקדם לטיפול בישראל".