יו"ר הסתדרות הרופאים הודיע לציבור הרופאים: השר"פ לא על הפרק במו"מ. בהודעה, שפורסמה באתר ההסתדרות הרפואית, הודיע אידלמן מפורשות: "יש להבהיר באופן שאיננו משתמע לשתי פנים, שנושא השר"פ לא עלה בין דרישותינו."

כלים

באגודה לזכויות האזרח ובקרב הרופאים שיזמו את הקריאה להסרת השר"פ מדרישות המו"מ, מברכים על הודעת ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר הסתדרות הרופאים (הר"י), כי השר"פ אינו נמנה על דרישות הרופאים השובתים.

לדברי ד"ר דני פילק וד"ר נדב דוידוביץ', מיוזמי מכתב הרופאים נגד השר"פ, "אנחנו, כחברי הר"י, תומכים במאבק הרופאים למען מערכת הבריאות הציבורית. הכנסת שר"פ לבתי חולים הציבוריים הייתה חותרת תחת העקרונות של חוק ביטוח בריאות ממלכתי ופוגעת קשות במערכת הבריאות כולה ובאמון שרוחש לה הציבור. הכנסת היעד הזה למו"מ הסיטה את הדיון מהעיקר והחלישה את אהדת הציבור. טוב שהשר"פ איננו חלק מיעדי המאבק הנוכחי".

לדברי רמי אדוט, ראש תחום הזכות לבריאות באגודה לזכויות האזרח, "נמשיך להיאבק נגד השר"פ - פעילי זכויות אדם, פעילים חברתיים ורופאים. אנחנו קוראים למשרד האוצר לפעול על מנת לענות על דרישותיהם של הרופאים לטובת מערכת בריאות ציבורית איכותית לכולנו. את מערכת הבריאות הציבורית יש לחזק באמצעות העלאת משכורות, הוספת תקנים ועידוד רופאים לעבודה בפריפריה – אך בוודאי שלא באמצעות הפרטתה."