ועדת השרים לחקיקה אישרה חקיקה המחייבת ייצוג נשים בועדה למינוי דיינים; "אמונה" דורשת את החוק לאלתר: "לא ניתן ש"ימרחו" אותנו".  ח"כ ד"ר עינת וילף: " האבסורד של המצב הקיים שבמהלכו נשים הודרו מעמדות כוח והשפעה בנושאים הנוגעים ל-50% מהנשים שוועדת הדיינים עוסקת מהם, סוף סוף מקבל תפנית שפויה"

"גם אם התקבלה ההחלטה בועדת השרים לחקיקה בהיסוס ובאיחור, וכנראה רק משום שדבריהם הנחרצים של שופטי בג"צ הדהדו ברקע הדיון, בכל זאת יש בכך אות וסימן דרך בכיוון הנכון. ייצוג נשים בוועדה למינוי דיינים, חייב מעתה להיות מובן מאליו וברור מלכתחילה" אומרת ליאורה מינקה, יו"ר "אמונה", אשר עוררה את הדיון הציבורי והמשפטי בעתירתה לבג"צ בעניין זה.

למרות ההחלטה הנכונה והחשובה, מדגישה מינקה, המבחן האמיתי יהיה רק עם השלמתם המהירה של כל הליכי החקיקה. "הדברים הללו ניתנים ליישום ולביצוע מיידי, טרם כינוסה של הועדה למינוי דיינים. כך גם אמרו השופטים בדיון הקודם, שאם לא כן לא הועלנו מאומה".

בית המשפט הגבוה לצדק אמור לפסוק בעתירת "אמונה" כבר בימים הקרובים. אם עד למועד הדיון בבג"צ, וכל עוד לא יתקון המעוות, תדרוש העותרת להשאיר על כנו את צו הביניים המונע את המשך הדיונים והמינויים בוועדה למינוי דיינים. "לא ניתן שימרחו אותנו" אומרת ליאורה מינקה.

ח"כ ד"ר עינת וילף, שנמנית על יוזמי הצעת חוק הדיינים (תיקון - ייצוג הולם לנשים בוועדה למינוי דיינים), לצד חברי הכנסת ציפי חוטובלי, אורי אורבך, זהבה גלאון ואורית זוארץ, אשר אושרה היום בוועדת השרים לענייני חקיקה, בירכה על העברת הצעת החוק ואמרה:

"לאחר שהצעת החוק נפלה לפני כשבועיים בעקבות הטלת הווטו של ש"ס, אני שמחה כי היא עלתה שוב לסדר היום של וועדת שרים לענייני חקיקה והפעם אושרה למרות התנגדותם של שרי ש"ס. אני מתכוונת להיאבק על הנושא גם מחר בהנהלת הקואליציה ומברכת על החלטת רוב השרים לתמוך בהצעת החוק שתשריין מקום לשתי נשים בוועדה למינוי דיינים.

"האבסורד של המצב הקיים שבמהלכו נשים הודרו מעמדות כוח והשפעה בנושאים הנוגעים ל-50% מהנשים שוועדת הדיינים עוסקת מהם, סוף סוף מקבל תפנית שפויה וכעת אם הצעת החוק תעבור גם בשלבים הבאים, תחול חובה סטטוטורית שנשים תהיינה חברות בוועדה למינוי דיינים ויוענק להן ייצוג הולם".