ב-19.6.2012 תיפתח לראשונה בישראל "אולימפיאדת הזהב"- תחרות ספורט המיועדת לספורטאים בני 70 פלוס, שהוקמה במטרה להעצים רוח ספורטיבית כסמל לאיכות חיים בקרב בני גיל הזהב. ההרשמה לתחרות בעיצומה, וכבר למעלה מ-700 ספורטאים מכל רחבי הארץ הצטרפו. מדובר באירוע משמעותי שטרם נראה כמותו בישראל ויתארחו בו שורה של דמויות ואישים מרכזיים מהארץ כולה ומתחום הספורט בפרט

כלים

האולימפאדה תתקיים בכפר האולימפי של "רשת מגדלי הים התיכון" בנורדיה, למשך יומיים רצופים. המקצים בהם ישתתפו המתחרים: שחייה, הליכת שליחים, כדורת דשא, ריצה, טניס שולחן, טריאתלון בין דורי וריקודים סלונים.

יריית הפתיחה של האולימפיאדה תתקיים ב-19.6 בשעה 10:00 בנורדיה, שם תתקיים תהלוכת המשלחות המסורתית בהשתתפות הספורטאים ובשיאו של האירוע יודלק הלפיד האולימפי שיסמן את תחילת המשחקים.

דורון ארנון מנכ"ל רשת "מגדלי הים התיכון" מארגנת האירוע: "זו זכות גדולה עבור רשת 'מגדלי הים התיכון', להיות יוזמת אולימפיאדת הזהב הראשונה בתולדות ישראל. הרשת ממשיכה להוביל את נושא סגנון החיים לגיל השלישי שטומן בחובו את ערכי הספורט והבריאות כחלק מאורחות החיים של הגיל השלישי. אני מזמין את כל בני הגיל השלישי לבוא ולהשתתף באולימפיאדה ולקחת חלק בחוויה בלתי נשכחת".