מי שנוסע בכביש מספר 1, ירושלים- ים המלח יכול להבחין שהאורות לאורך הכביש, דולקים לא רק בשעות החשכה, אלא 24 שעות ביממה.

הסיפור מתחיל לפני למעלה משלוש שנים כאשר הבדואים השוכנים במאחזים הבלתי חוקיים לאורך הכביש החליטו שהגנרטורים שמספקים להם האיחוד האירופי אינם עולים על דרישותיהם והם מחליטים להתחבר באופן פירטי לעמודי החשמל שלאורך הכביש.

חברת החשמל ומע"צ שעלו על החיבור הבלתי חוקי התקינו חיישנים מיוחדים המזהים חיבורים פירטיים שכאשר מתחברים אליהם הם שולחים זרם חשמלי בעוצמה חזקה, דבר הגורם לקצר בחיבור החיצוני .

הבדואים כנקמה על כך עקרו את עמודי החשמל לאורך הכביש. וכך לאורך תקופה ארוכה מע"צ וחברת החשמל מתקינים עמודים, הבדואים עוקרים.

לטענת חברי פורום עוטף ירושלים, חברת החשמל ומע"צ עלו על פתרון פשוט לכאורה. "פרוטקשן" - ניתן להם לגנוב באופן בלתי חוקי והעמודים ישארו שלמים ותקינים, אך לצורך זה על האורות לאורך כביש מספר 1 להיות דלוקים 24 שעות ביממה.

היום הגישו על כך תלונה במשטרה חברי פורום עוטף ירושלים, קבוצת הישובים הסמוכים לכביש ירושלים ים המלח, בתקווה שהפעם המשטרה והמנהל האזרחי יאכפו את החוק כנגד אותם פורעים.

יניב אהרוני, רכז הקרקעות של פורום עוטף ירושלים:" תושבי עוטף ירושלים מתריעים כבר תקופה ארוכה על השתלטות הבדואים על אדמות מדינה לאורך כביש מספר אחד, אך לצערנו דברינו נופלים על אוזניים ערלות. הבדואים הפועלים בחסות הרשות הפלסטינית ובעידוד האיחוד האירופי בונים מאחזים בלתי חוקיים, משתלטים על קרקעות, גונבים מים וחשמל ומזהמים שמורות טבע ומי תהום.

אנו עדים לכך שהתעלמות, הזנחה, וחוסר אכיפה גורמים לעליית מדרגה בקרב פורעי חוק, ולכן יש למצות איתם את מלוא חומרת הדין."

אהרוני הוסיף ," אנו קוראים לראש הממשלה ולשר הביטחון, הממונה על המנהל האזרחי, לאכוף את החוק, ולהחיל את הריבונות באזורים אלו. במקביל אנו דורשים ליישב מחדש את הבדואים בישוב קבע סמוך לירושלים ,עפ"י התוכנית שהוכנה במיוחד עבורם".